Quantum Error na PS4 anulowane! Konsola Sony z poprzedniej generacji jest za słaba

Quantum Error, PS4

Dwa dni temu głośnym echem odbiły się słowa deweloperów TeamKill Media, którzy stwierdzili, że premiera Quantum Error na konsolach Xbox zostanie przesunięta, ze względu na „zbyt wolny dysk”. Wiele osób w odpowiedzi na ten komunikat zaczęło zastanawiać się nad sensem powstawania wersji na PS4, która wyposażona jest w znacznie starsze dyski HDD. Dzisiaj deweloperzy potwierdzili kolejne wieści, które niespecjalnie spodobają się właśnie posiadaczom sprzętów poprzedniej generacji.

Quantum Error jednak nie zadebiutuje na PS4

W najnowszym komunikacie opublikowanym przez TeamKill Media na Twitterze można wyczytać, że wersja Quantum Error na PS4 została anulowana. Wydanie edycji dedykowanej na konsole poprzedniej generacji od Sony wiązałaby się ze zbyt dużą ilością kompromisów, na jakie musieliby pójść twórcy.

Deweloperzy podkreślają, że wersja na PlayStation 4 wymagałaby przemodelowania wielu zasobów, obniżenia jakości i wielu innych aspektów. Do tego ogromna różnica w prędkości dysku twardego mogłaby sprawić, że wrażenia płynące z rozgrywki byłyby diametralnie różne od wersji PS5.

Przeczytaj też: Gry podobne do Heroes 3

Kup PlayStation 5

Ta wiadomość niespecjalnie spodobała się osobom, które do tej pory posiadają konsole PS4. Twórcy najwidoczniej woleli postawić na jakoś swojej gry, przedkładając ją nawet ponad dosyć liczną bazę osób korzystających ze starszego sprzętu. Biorąc pod uwagę, że premiera Quantum Error to dla TeamKill Media „być albo nie być”, to decyzja ta jest jak najbardziej zrozumiała.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.