[Akt.] Ratchet & Clank: Rift Apart finansowym flopem. Exclusive PS5 wygenerował straty liczone w milionach

Ratchet & Clank: Rift Apart

Aktualizacja – 21.12.2023, 14:46

Od momentu publikacji poniższego newsa pojawiły się nowe informacje. Zgodnie z nimi, do lutego 2022 roku w sklepach znalazło się łącznie 2,7 miliona egzemplarzy gry przy sprzedaży wynoszącej 2,3 miliona. Ratchet & Clank: Rift Apart miał także ponadto przynieść zysk.

73 miliony dolarów – dokładnie tyle zarobił Ratchet & Clank: Rift Apart. Na pierwszy rzut oka kwota ta wydaje się ogromna, ale ostatni wyciek ze studia Insomniac doniósł, że gra wygenerowała straty. Te wynoszą nawet kilka milionów dolarów.

Ratchet & Clank: Rift Apart ze stratą wynoszącą 8 milionów dolarów

Zwiastun Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart zadebiutował w 2021 roku na PS5, a 2 lata później pojawił się także na PC. Premiera tej gry była całkiem dużym wydarzeniem, ale raczej nie znalazło to odzwierciedlenia w jej wynikach finansowych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z ostatniego wycieku dowiedzieliśmy się bowiem, że produkcja rozeszła się w liczbie wynoszącej ponad 2,2 miliony egzemplarzy. Przekuło się to na zysk w postaci 73 milionów dolarów przy budżecie ustanowionym na 81 milionów.

Oznacza to, że Ratchet & Clank: Rift Apart wygenerował 8 milionów dolarów straty. Pomimo braku sukcesu Insomniac nie zdecydował jednak o zarzuceniu planów rozwoju serii.

Ten sam przeciek doniósł nam, że doczeka się ona kolejnej pozycji. Twórcy mieli planować jej debiut na jesień 2029 roku, choć teraz może to rzecz jasna ulec zmianie.

Zobacz też: Smartfon do 4000 zł

Fani Ratcheta mogą więc spać spokojnie. Nic nie wskazuje na to, aby deweloperzy i Sony myśleli o porzuceniu jego przygód.

Źródło: Gamingbolt, ResetEra (aktualizacja wpisu)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.