Ratchet and Clank Rift Apart kolejną grą Sony, która trafi na PC? Nowe ogłoszenie o prace zdaje się to sugerować

Ratchet and clank rift apart

Sony od jakiegoś czasu stara się coraz mocniej zaznaczać swoją pozycję na rynku gier przeznaczonych także na komputery osobiste. Po niezwykle udanych debiutach takich produkcji, jak God of War, Horizon Zero Dawn czy Spider-Man Remastered pojawiły się mniej udany porty, do których zaliczyć można Sackboy Wielka Przygoda i Returnal. Bardzo możliwe, że w przyszłości doczekamy się kolejnego interesującego wydania.

Ratchet and Clank Rift apart na PC może byc przygotowane przez studio Nixxes

Ratchet Clank Rift Apart
Ratchet and Clank Rift Apart

Według niedawnego ogłoszenia o pracę opublikowanego przez Nixxes studio poszukuje obecni inżyniera do spraw związanych z UX/UI. Nowozatrudniony miałby za zadanie wdrażać i ulepszać interfejs użytkownika w nadchodzących tytułach AAA.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Studio zaznacza, że dobrze byłoby, gdyby kandydaci mieli doświadczenie w korzystaniu z programu Coherent do implementowania interfejsu w grze. Jak wskazuje serwis Twisted Voxel jednym z ostatnich tytułów, który korzystał z tej technologi był Ratchet and Clank Rift Apart wydany w 2021 roku.

Drogą dedukcji można więc założyć, że pecetowy port wspomnianego tytułu od Insomniac Games może być fazie produkcji, a za jego przygotowanie odpowiada właśnie Nixxes, które w przeszłości przygotowało podobne wersje Spider-Man Remastered i Spider-Man Miles Morales.

Przeczytaj też: Telewizor 65 cali — najlepsze modele

Oczywiście na chwilę obecną są to jedynie spekulacje, których nie da się w stu procentach zweryfikować, jednak wszystkie te informacje zdradzają, że coś może być na rzeczy. Decyzja o stworzeniu wersji na PC pokrywałaby się także z polityką Sony, według której tytuły first-party od Japończyków pojawiają się rok lub dwa po premierze na konsolach PlayStation.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.