Returnal ze słabą premierą na PC. Gorzej do tej pory wypadł tylko Sackboy: A Big Adventure

Returnal

Sony w ostatnich latach dostarczyło posiadaczom PC bardzo dużo głośnych, znanych produkcji. Wiele z nich przyjęto z otwartymi ramionami i cieszyło się dużą popularnością na Steamie. Niestety nie tak wygląda sytuacja w przypadku Returnal.

Niewielka popularność Returnal na Steamie

Zwiastun Returnal

Bardzo dobrym znakiem dla Returnal były pozytywne recenzje krytyków. Nie wszyscy użytkownicy Metacritica są zadowoleni z tego portu, ale średnia ocen dziennikarzy wynosi aż 87. Wróżyło to udaną produkcję i okazję na nadrobienie zaległości przez społeczność PC.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według statystyk na SteamDB Returnal nie udało się jednak przyciągnąć większej liczby graczy. W tym momencie zalogowanych jest 2,2 tysiąca graczy, a rekord wynosi 6,691 osób. Jedyna gra Sony, którą gorzej przyjęto na PC to Sackboy: A Big Adventure.

Przeczytaj też: Najlepsze tablety do rysowania

W porównaniu do God of War (rekord 74 tysięcy graczy) czy Marvel’s Spider-Man (66 tysięcy) Returnal wypada dosyć blado. Gra wstrzeliła się jednak w trudny moment, kiedy swoją dominację na Steamie od tygodni kontynuuje Hogwarts Legacy.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.