Returnal ze słabą premierą na PC. Gorzej do tej pory wypadł tylko Sackboy: A Big Adventure

Returnal

Sony w ostatnich latach dostarczyło posiadaczom PC bardzo dużo głośnych, znanych produkcji. Wiele z nich przyjęto z otwartymi ramionami i cieszyło się dużą popularnością na Steamie. Niestety nie tak wygląda sytuacja w przypadku Returnal.

REKLAMA

Niewielka popularność Returnal na Steamie

Zwiastun Returnal

Bardzo dobrym znakiem dla Returnal były pozytywne recenzje krytyków. Nie wszyscy użytkownicy Metacritica są zadowoleni z tego portu, ale średnia ocen dziennikarzy wynosi aż 87. Wróżyło to udaną produkcję i okazję na nadrobienie zaległości przez społeczność PC.

Według statystyk na SteamDB Returnal nie udało się jednak przyciągnąć większej liczby graczy. W tym momencie zalogowanych jest 2,2 tysiąca graczy, a rekord wynosi 6,691 osób. Jedyna gra Sony, którą gorzej przyjęto na PC to Sackboy: A Big Adventure.

Przeczytaj też: Najlepsze tablety do rysowania

W porównaniu do God of War (rekord 74 tysięcy graczy) czy Marvel’s Spider-Man (66 tysięcy) Returnal wypada dosyć blado. Gra wstrzeliła się jednak w trudny moment, kiedy swoją dominację na Steamie od tygodni kontynuuje Hogwarts Legacy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!