Ratchet & Clank: Rift Apart na PC z nowymi funkcjami! Twórcy podają szczegółowe informacje

Ratchet & Clank Rift Apart

Niedawno mogliśmy zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi Ratchet & Clank: Rift Apart. Produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych już niebawem, bo 26 lipca 2023 roku. Natomiast dzisiaj na blogu PlayStation ukazała się ważna wiadomość od Nixxes Software dotycząca szczegółów zastosowanych technologii w wersji gry na PC.

Nowe funkcje w Ratchet & Clank: Rift Apart na PC poprawią oświetlenie oraz przyśpieszą ładowanie zasobów

Zwiastun Ratchet & Clank: Rift Apart

W dzisiejszym wpisie na blogu PlayStation zostały podane szczegółowe informacje dotyczące nowości, które pojawią się w Ratchet & Clank: Rift Apart na PC. Twórcy potwierdzają między innymi, że zaimplementowano DirectStorage 1.2. Dzięki temu rozwiązaniu gra będzie miała szybszy czas ładowania zasobów, a także większą płynność podczas przeskakiwania przez portale, które są ważnym elementem rozgrywki.

Wersja Ratchet & Clank: Rift Apart na PC ma także oferować świetną jakość wizualną, między innymi dzięki technologii Ray-Traced Ambient Occlusion, która nadaje realistyczny charakter oświetleniu w grze. Należy jednak zaznaczyć, że ta funkcja będzie dostępna dla posiadaczy wydajniejszych komputerów. Dla osób, które mają nieco słabszy sprzęt, przygotowano Ground-Truth Ambient Occlusion, które może nie oferować tak spektakularnych efektów jak RTAO, ale jest mniej wymagające.

Zobacz też: Gry podobne do It Takes Two

Kup Ratchet & Clank: Rift Apart

Osoby posiadające mocne komputery mogą zatem liczyć na to, że Ratchet & Clank: Rift Apart będzie wyglądać na ich sprzęcie doskonale, zarówno pod względem grafiki jak i płynności rozgrywki. Gracze będą mogli przekonać się o tym już za kilka dni (26 lipca 2023 roku), kiedy produkcja zadebiutuje na PC.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.