Rayman 4 na fragmentach rozgrywki. Wyciekł gameplay anulowanego projektu Ubisoftu

Rayman

Kilka ładnych lat minęło już od ostatniej gry z Raymanem w roli głównej. Niegdyś popularna platformówka teraz została zapomniana przez większość graczy. Jako przypomnienie czasów świetności serii może posłużyć gameplay Raymana 4, który krąży ostatnio po internecie.

Gameplay Raymana 4

Rayman 4 został anulowany w 2006 roku. Nowa, pełnoprawna część serii przerodziła się w spin-off Rayman Raving Rabbids i od tego czasu nie słyszeliśmy wiele na temat tego projektu. Okazjonalnie trafiały się jedynie drobne przecieki prezentujące niektóre pomysły deweloperów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ostatni przeciek rozmiarem znacząco przewyższa jednak wszystkie poprzednie. Tym razem zyskaliśmy bowiem dostęp do kodu źródłowego gry, co pozwala poznać większość najważniejszych informacji na temat Raymana 4. Za przeciek odpowiedzialny jest użytkownik RibShark i to na jego Twitterze można znaleźć więcej materiałów z anulowanej gry.

Przeczytaj też: Najlepsze gry multiplayer

Trudno oczywiście oceniać jakość projektu po kilku krótkich fragmentach rozgrywki. Przeciek opowiada jednak o kilku ciekawych nowościach, jak chociażby dziewczyna Raymana, czy easter egg w postaci misji „Sphincter Cell”. Wiele fanów platformówek na pewno dobrze bawiłoby się w tym tytule.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.