Rayman 4 na fragmentach rozgrywki. Wyciekł gameplay anulowanego projektu Ubisoftu

Rayman

Kilka ładnych lat minęło już od ostatniej gry z Raymanem w roli głównej. Niegdyś popularna platformówka teraz została zapomniana przez większość graczy. Jako przypomnienie czasów świetności serii może posłużyć gameplay Raymana 4, który krąży ostatnio po internecie.

Gameplay Raymana 4

NOT A DRILL: RAYMAN 4 HAS LEAKED pic.twitter.com/9Cx8hwHvrn

— Zombie (@TheZombieKiller) December 24, 2022

NOT A DRILL: RAYMAN 4 HAS LEAKED pic.twitter.com/9Cx8hwHvrn

— Zombie (@TheZombieKiller) December 24, 2022

Rayman 4 został anulowany w 2006 roku. Nowa, pełnoprawna część serii przerodziła się w spin-off Rayman Raving Rabbids i od tego czasu nie słyszeliśmy wiele na temat tego projektu. Okazjonalnie trafiały się jedynie drobne przecieki prezentujące niektóre pomysły deweloperów.

Ostatni przeciek rozmiarem znacząco przewyższa jednak wszystkie poprzednie. Tym razem zyskaliśmy bowiem dostęp do kodu źródłowego gry, co pozwala poznać większość najważniejszych informacji na temat Raymana 4. Za przeciek odpowiedzialny jest użytkownik RibShark i to na jego Twitterze można znaleźć więcej materiałów z anulowanej gry.

Przeczytaj też: Najlepsze gry multiplayer

Trudno oczywiście oceniać jakość projektu po kilku krótkich fragmentach rozgrywki. Przeciek opowiada jednak o kilku ciekawych nowościach, jak chociażby dziewczyna Raymana, czy easter egg w postaci misji „Sphincter Cell”. Wiele fanów platformówek na pewno dobrze bawiłoby się w tym tytule.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z