Dostaniemy nowe Crazy Taxi i Jet Set Radio? SEGA podobno pracuje nad rebootami kultowych IP

Crazy Taxi

Reboot Crazy Taxi i Jet Set Radio może ujrzeć światło dzienne. Według raportu Bloomberga SEGA obecnie pracuje nad przywróceniem do życia swoich kultowych marek. Gry mają należeć do gatunku AAA, czyli wysokobudżetowych produkcji.

Wygląda na to, że trwają prace nad nowymi odsłonami Crazy Taxi i Jet Set Radio

Zwiastun Jet Set Radio

Ostatnie pełnoprawne gry z serii Crazy Taxi i Jet Set Radio (nie licząc mobilnych spin-offów i remasterów) ukazały się w 2003 roku na kultowym już Dreamcastcie. 19 lat później słyszymy, że SEGA zamierza przywrócić te marki do życia w ramach ogłoszonego w zeszłym roku programu Super Game. Prace nad rebootem Crazy Taxi podobno trwają już od ponad roku, a gra ma się ukazać w ciągu najbliższych 2-3 lat. Z kolei kolejna odsłona Jet Set Radio rzekomo jest w jeszcze wcześniejszym stadium produkcji, ale według źródeł Bloomberga oba projekty mogą wciąż wylądować w koszu, jeżeli efekty okażą się niezadowalające.

Przeczytaj też: A Knight’s Quest za darmo

Oba tytuły mają być wysokobudżetowymi produkcjami, więc wygląda na to, że SEGA pokłada w nich spore nadzieje. Co ciekawe, firma podobno inspiruje się tytułami z gatunku battle royale, a w szczególności Fortnite, bo to właśnie gra Epic Games jest najlepszym przykładem globalnego sukcesu. Warto przypomnieć, że inicjatywa Super Game, która rzekomo obejmuje omawiane rebooty Crazy Taxi i Jet Set Radio, powstała, aby rozwinąć stałe źródło przychodów i budować społeczność wokół IP z portfolio SEGI. Przy swoim programie Japończycy ściśle współpracują z Microsoftem, wykorzystując ich platformę Azure. Mając to na uwadze, niewykluczone, że nowe odsłony Crazy Taxi i Jet Set Radio (jeśli rzeczywiście powstaną), trafią do subskrypcji Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z