Baldur’s Gate 3 na PS5 zbiera znakomite recenzje! Problemy z optymalizacją nie przeszkodziły krytykom

Baldur's Gate 3 Minsc PS5 oceny

Baldur’s Gate 3 od wczoraj dostępne jest także na PlayStation 5, choć debiut ten nie jest pozbawiony wad — zwłaszcza w kwestii optymalizacyjnej. Dla recenzentów, którzy mieli styczność z tą produkcją jeszcze przed premierą, nie jest to najwidoczniej największy problem. Podobnie, jak w przypadku wersji na PC ostatnia gra Larian Studios zbiera niemal najwyższe oceny.

Recenzje Baldur’s Gate 3 na PS5 są tak samo pozytywne, jak w wersji na PC

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

Według danych z serwisu Metacritic Baldur’s Gate 3 na moment pisania osiągnął ocenę recenzentów na poziomie 96%, a więc identycznie jak w przypadku wersji na komputery osobiste. Recenzenci, którzy zasiedli do tego wydania, oczywiście doceniają bogactwo i swobodę zaoferowaną przez Larian Studios, podkreślając, iż jest to niemal identyczne wydanie co na PC.

Oczywiście różnicą są tutaj kwestie techniczne, a zwłaszcza temat wydajności. Recenzenci zwracają uwagę, że tryb nastawiony na jakość sprawdza się najlepiej, bo rozdzielczość 1440p i 30 kl./s. wystarczą do zadowalającej zabawy. Mimo tego krytycy wskazują, że w wersji na PS5 o wiele bardziej widoczne jest doładowywanie się tekstur, zwłaszcza podczas przerywników filmowych lub dynamicznej zmianie scenerii.

Recenzje Baldur’s Gate 3 na PS5

  • PC Games – 100/100
  • Areajugones 99/100
  • Vandal 96/100
  • Jeuxvideo 95/100
  • Hobby Consolas 94/100

Minusem, który też został wypunktowany przez jednego z recenzentów, jest też brak obsługi myszy i klawiatury na sprzęcie od Sony. Wydaje się to dziwna decyzja, zwłaszcza że wersja na PC posiada opcję dynamicznej zmiany sterowania, a nie każdemu będzie odpowiadać kołowy interfejs dostępny na konsolach.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Baldur’s Gate 3

Na ten moment jest to tylko pięć recenzji i pewnie w miarę upływu czasu pojawi się ich więcej, jednak już teraz Larian ma kolejne powody do zadowolenia. Jednocześnie ma też sporo pracy, bo zarówno wersja na PC, jak i na PS5 wymaga pewnych dodatkowych szlifów, które zapewne uczynią Baldur’s Gate 3 jeszcze lepszą pozycją.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.