Red Dead Redemption 2 działa na Androidzie. Gameplay jednak nie zachwyca

Red Dead Redemption 2 smartfon

Red Dead Redemption 2 to jedna z gier, która zdefiniowała poprzednią generację. Miło byłoby więc zagrać w nią na urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Sztuka ta udała się jednemu z graczy, który uruchomił ją na smartfonie z Androidem.

Gracz uruchomił Red Dead Redemption 2 na smartfonie z Androidem

Red Dead Redemption 2 na Red Magic 9 Pro

Jeśli chodzi o gaming, osiągnęły w ostatnich latach wielki rozwój. Wystarczy wspomnieć, że iPhone 15 Pro uruchomi m.in. Resident Evil 4, choć rozgrywka w hit Capcomu na tym telefonie nadal pozostawia sporo do życzenia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Android pozostaje w tej kwestii nieco w tyle, więc gracze wzięli sprawy w swoje ręce. Mowa konkretnie o YouTuberze Serg Pavlov, który zdołał uruchomić na swoim Red Magic 9 Pro Red Dead Redemption 2.

Oczywiście nie ma tu mowy o natywnym wsparciu systemu dla tak ogromnej gry. Zamiast tego twórca posłużył się Wine, które w dużym skrócie tłumaczy oprogramowanie z Windowsa na inne systemy.

Naturalnie taka zabawa nie należy do najprzyjemniejszych. Na powyższym filmie widzimy, że gra po prostu się „krztusi”, bo liczba FPS wynosi ledwie kilka. Ponadto towarzyszą jej też różne błędy graficzne. Wygląda więc na to, że na granie w hitowe, nowsze pozycje AAA na smartfonach z Androidem będziemy musieli poczekać jeszcze długo.

Niemniej możemy uznać, że i tak jakiekolwiek skłonienie Red Dead Redemption 2 do działania na tym urządzeniu to spory sukces. Pozostaje liczyć, że kiedyś rzeczywiście przyjdzie czas, iż tak świetna produkcja będzie świetnie działać na telefonach.

Źródło: Twisted Voxel, Pexels (grafika główna)

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.