Resident Evil 4 Remake koszmarem dla iPhone’ów 15 Pro! Gra Capcomu wyciska z telefonu siódme poty

Resident Evil 4 Remake iphone 15 pro

We wrześniu Capcom i Apple zaskoczyły wielu graczy, zapowiadając wydanie Resident Evil 4 Remake w wersji na telefony Apple’a. Jakkolwiek by to nie brzmiało, to wersja ta na pierwszych materiałach prezentowała się całkiem dobrze, zapowiadając całkiem ciekawy i pomysłowy pod względem inżynierii port. Pierwsze materiały przedstawiające ten tytuł w akcji pokazują, że gra mimo wszystko dość mocno męczy telefony od Apple’a.

Resident Evil 4 Remake na iPhone 15 Pro wygląda niczym wersja na Nintendo Switch

Resident Evil 4 Remake — porównanie wersji na iPhone 15 Pro i PS5

Jeden z materiałów przygotowanych przez youtubera o pseudonimie Cycu1 to tak naprawdę porównanie wersji Resident Evil 4 Remake na PS5 i iPhone’a 15 Pro. Nie jest wielkim zaskoczeniem fakt, że wersja na telefony Apple’a prezentuje się gorzej, choć nie jest tak tragicznie, jak można by się tego spodziewać.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Autor porównań przyznaje, że podczas nagrywania fragmentów rozgrywki na iPhonie musiał kilka razy przerywać zabawę, bo sprzęt bardzo mocno się nagrzewał. Problem jest na tyle poważny, że kilkukrotnie telefon po prostu odmawiał jakiejkolwiek współpracy.

Jest to dość poważny problem, a zwłaszcza jeśli planuje się długie sesje z przygodami Leona Kennedy’ego.

Resident Evil 4 Remake — porównanie wersji na MacBooku Pro i iPhone 15 Pro

W przypadku bezpośredniego porównania wydania wersji na telefony i MacBooki Pro można zauważyć, że laptopy Apple’a w grach radzą sobie całkiem dobrze. W tym przypadku mowa o ostrzejszych teksturach, lepszych efektach cząsteczkowych czy ogólnej płynności.

Przeczytaj też: Gry offline

Jak więc widać zapowiedzi Apple’a dotyczące konsolowej jakości na telefonach można sobie na razie włożyć między bajki. Wersja Resdient Evil 4 Remake na telefony winna być raczej traktowana jako ciekawostka, a nie zapowiedź rewolucji, która może w przyszłości zastąpić konsole czy PC.

Źródło: YouTube: Cycu1

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.