Red Dead Redemption szturmem zdobywa polski PS Store! Wysoka cena nie odstrasza Polaków

Red Dead Redemption polska flaga

Po ponad 13 latach od debiutu Red Dead Redemption trafiło wreszcie na PS4, PS5 oraz Nintendo Switch, a pierwsze porównania grafiki dobitnie pokazują, że mamy w tym przypadku do czynienia z bardzo zachowawczym portem. Mimo wszystko chętnych na takie wydanie nie brakuje, a świadczyć o tym mogą kolejne doniesienia o ogromnym zainteresowaniu. Okazuje się, że nawet rodzimi gracze chętnie sięgają po tę wersję gry.

Red Dead Redemption jedną z popularniejszych gier w polskim PS Store

PS Store najpopularniejsze gry w PL
Segment najpopularniejszych gier w polskim PS Store

O całkiem dużej popularności Red Dead Redemption na PS4 i PS5 w Polsce może świadczyć zakładka w PS Store przedstawiająca najpopularniejsze produkcje w naszym kraju. Zgodnie z tym zestawieniem ostatni port wydany przez Rockstar znalazł się w ścisłej czołówce obok takich gier FIFA 23, EA Sports FC 24, Fortnite czy Baldur’s Gate 3.

Oczywiście dokładne dane dotyczące sprzedaży nie są jasne, jednak sama jej obecność na tej liście świadczy o faktycznie sporym zainteresowaniu rodzimych graczy. Nawet dość wysoka cena (jak na oferowaną zawartość) nie odstraszyła Polaków od zakupu pierwszej odsłony Red Dead Redemption.

Sukcesu tego portu w naszym kraju możemy upatrywać przede wszystkim w tym, że oferuje on polską wersję językową napisów. Dzięki temu osoby, które akurat preferują granie akurat z rodzimym językiem. Nie można też ignorować tym, że posiadacze konsol Sony — w przeciwieństwie do Xboxów — nie oferują wstecznej kompatybilności z konsolą siódmej generacji.

Przeczytaj też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Red Dead Redemption

Trend ten zauważalny jest oczywiście nie tylko w Polsce, co z resztą widać chociażby na Twitterze, gdzie od wczoraj pojawia się multum materiałów przedstawiających zmagania graczy w tej produkcji. Jak widać, taktyka obrana przez Take-Two Interactive — jakkolwiek dla pewnej części niezrozumiała — jest skuteczna i przynosi firmie spore zyski. A przecież dokładnie o to chodziło amerykańskiemu przedsiębiorstwu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.