Red Dead Redemption na PS5 tylko w 30 FPS! Wersje na Switcha i PlayStation są niemal identyczne

Red Dead Redemption PS4 PS5 Switch

Przez wiele lat gracze z nadzieją wyczekiwali na port pierwszego Red Dead Redemption, które oryginalnie zadebiutowało na PS3 i Xboxy 360. Kiedy nie tak dawno Rockstar oficjalnie ogłosił, że do sprzedaży faktycznie trafi wersja dedykowana na sprzęty nowej generacji, tak entuzjazm wielu osób prysł, bo okazało się, iż nie będzie to remakiem, ani remasterem, a jedynie nieco uwspółcześnioną wersją. Najnowsze porównania pokazują, jak produkcja ta radzi sobie na nowszych sprzętach i niestety, dla wielu osób będzie to spore rozczarowanie.

Red Dead Redemption na porównaniach pokazuje, że gra działa niemal identycznie na Switchu oraz PS4 i PS5

Debiut Red Dead Redemption na Nintendo Switch, PS4 oraz PS5 (w ostatnim przypadku za sprawą wstecznej kompatybilności), to rzeczywiście nieco poprawione wydanie gry, która pierwotnie zadebiutowała w 2010 roku. Oznacza to więc, że działa jedynie w 30 kl./s., a jedyną zmienną pomiędzy kolejnymi wersjami jest tylko rozdzielczość.

W przypadku PS5 mowa o pełnym 4k, PS4 zaś oferuje stabilne 1080p; tak samo z resztą, jak Nintendo Switch w docku. Tryb przenośny ostatniej konsoli od „Wielkiego N” pozwala na zabawę w rozdzielczości 720p. Zgodnie z informacjami podanymi przez kanał ElAnalistaDeBits, nowsze wydanie hitu od Rockstar jest też stabilniejsze niż to, co pierwotnie zadebiutowało na PS3.

Co ciekawe, to wersje na poszczególne sprzęty nie różnią się od siebie niemal w ogóle. Jedynymi wyróżnikami, jakie wyłapano podczas analizy to lepsze cieniowanie, wyższe filtrowanie anizotropowe oraz antyaliasing, które cechują edycję na konsole Sony. W przypadku Switcha owe funkcje działają nieco gorzej.

Przeczytaj też: Darmowe gry na Xbox Series X|S

Kup Red Dead Redemption

Jak więc widać Rockstar przygotowując wydanie na nowsze sprzęty, postawił na… niewielkie poprawki. Nie przeszkadzało to jednak firmie inkasować za tę wersję 219 zł, co z resztą spotkało się ze sporą krytyką ze strony społeczności graczy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.