Red Dead Redemption trafi na PS4 i Nintendo Switch! Gra doczeka się polskiej wersji językowej

Red Dead Redemption Nintendo Switch PS4

Już od dawna plotkowało się, że Rockstar planuje remake albo remaster Red Dead Redemption. Wychodzi na to, że prawda jest jednak nieco inna i zgodnie z innymi doniesieniami, gra trafi na Nintendo Switch. Do tego należy dołożyć wydanie na PS4 i dodanie polskiej wersji językowej, której zabrakło przy okazji pierwszej premiery tytułu.

Red Dead Redemption i dodatek Undead Nightmare na PS4 i Nintendo Switch – data premiery, język polski

Na początku wyjaśnijmy najważniejszą kwestię. Port Red Dead Redemption na PS4 i Nintendo Switch nie będzie remasterem ani remakiem, więc nie ma co liczyć na żadne znaczne usprawnienia graficzne.

Z perspektywy polskiego gracza ważna jest jednak jeszcze jedna informacja. Okazuje się bowiem, że wraz z ponownym wydaniem gry Rockstar doda do niej kilka nowych języków, wliczając w to polski.

Warto również wspomnieć, że jednocześnie swojej reedycji doczeka się dodatek Undead Nightmare. Co więcej, Rockstar nie wspomina nic o wersji Xboxowej produkcji, ale ta jest już standardowo dostępna w Xbox Store dzięki wstecznej kompatybilności z Xboxem 360.

Wygląda też na to, że Red Dead Redemption nie doczeka się „naturalnego” wydania na PS5, ale konsola będzie oczywiście współdziałać z wersją przygotowaną na PS4.

Red Dead Redemption pojawił się już w PS Store oraz Nintendo eShop, gdzie zadebiutuje oficjalnie 17 sierpnia 2023 roku, z kolei wydanie pudełkowe gry trafi na półki sklepowe 13 października. Koszt tytułu zakręci się wokół 49,99 dolarów (ok. 200 zł), co jest znaczną przebitką w porównaniu do sklepu Microsoftu, gdzie można go dostać za 29,99 dolarów lub też 99 zł w przypadku polskiej odmiany sklepu.

Zobacz też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Red Dead Redemption 2

Niestety Rockstar nie wspomniał nic na temat opublikowania Red Dead Redemption na PC-tach. W najlepszym wypadku komputerowcy nadal więc będą musieli zadowolić się emulacją produkcji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.