Redfall staje się coraz lepszy! Digital Foundry chwali grę za dodanie 60 FPS i nie tylko

Redfall

Wtopy, jaką na premierę okazał się Redfall, raczej ciężko zapomnieć komukolwiek, kto pokładał w tej grze jakąkolwiek nadzieję. Pośród wielu problemów tej produkcji, największym bez wątpienia był brak obsługi 60 FPS-ów na konsolach Xbox Series X|S, co skutecznie zniechęciło graczy do ogrywania tej pozycji. Deweloperzy jednak nie zamierzali się poddawać, czego efektem jest m.in. dodanie trybu wydajności do tej produkcji. Jak teraz wygląda prezentuje się shooter od Arkane Studios?

Digital Foundry chwali postępy prac Akrane Studios nad Redfall

Analiza najnowsze wersji Redfall przeprowadzona przez Digital Foundry

Redakcja Digital Foundry postanowiła przyjrzeć się Redfall w wersji 1.2, który od momentu swojej premiery był stale ulepszany przez deweloperów Arkane Studios. Okazuje się, że gra oferuje wreszcie dwa tryby — wydajności oraz jakości. Drugi z nich zapewnia stabilne 30 kl./s. (co przy premierze nie było takie oczywiste), stawiając większy nacisk na oprawę wizualną.

Wymagany przez wielu tryb wydajności zaś skupia się na utrzymaniu 60 FPS-ów, choć nie zawsze sztuka się udaje. Oczywiście cierpi na tym nieco oprawa wizualna, choć zdaje się nie być to tak bardzo widoczne.

Pewnym nadal nierozwiązanym problemem są niektóre tekstury, które nie zawsze doczekały się podbicia rozdziałki. Sprawia to, że nie wszyscy mogą być zadowoleni z tego rodzaju poprawek.

Redfall
Redfall

Dużych zmian doczekały się też takie aspekty jak SI wrogów, reakcja gry na ruch gałki analogowej czy cienie. Niestety jak podkreślono w analizie, projekty misji nadal są nijakie, a świat zdaje się nadal pusty i pozbawiony dynamiki. O ile drugi z zarzutów da się poprawić, tak kwestia zadań może być ciężka do wyprostowania, bo mowa tutaj o bardzo podstawowych pomysłach projektowych.

Przeczytaj też: Gry podobne do The Forest

Przed deweloperami z Arkane Studios jest więc jeszcze ogrom pracy, bo pole do poprawek jest jeszcze całkiem dużo. Pytanie tylko, czy wszystkie te działania przekonają oszukanych i rozczarowanych graczy, którzy już dawno spisali Redfall na starty? Być może dowiemy się tego już niebawem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.