Niektórzy już grają w Redfall. Wystarczyło zmienić jedną opcję w konsoli

Redfall

Oficjalna premiera Redfall w naszej części świata nastąpi dopiero jutro, ale dla niektórych graczy to nie problem. Gra jest bowiem już dostępna w innych krajach globu, a konsole Xbox Series X|S nie weryfikują w żaden sposób faktycznej lokalizacji posiadaczy. Wystarczy więc zmienić ją w ustawieniach konsol, aby cieszyć się z rozgrywki wcześniej niż inni.

Zmiana ustawień lokalizacji w Xboxach Series X|S umożliwia wcześniejsze zagranie w Redfall

Redfall
Menu Redfall. Źródło: TheJuicyDanglers / Reddit

Jakiś czas temu twórcy Redfall udostępnili globalny kalendarz premiery gry. Wynikało z niego, że w naszej części świata będziemy mogli zacząć w nią grać od 2:00 2 maja.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak jednak udowodnił nam pewien użytkownik Reddita TheJuicyDanglers, istnieje sposób na obejście polskiej daty premiery Redfall. W Nowej Zelandii jest już bowiem następny dzień, więc zmieniając lokalizację Xboxów Series X|S na ten kraj, można zacząć rozgrywkę już teraz.

Zobacz też: Najlepsze gry z crossplayem

Jak już wspomnieliśmy, Xbox nie weryfikuje w żaden sposób faktycznego kraju zamieszkania swoich użytkowników. W całym zabiegu nie ma więc potrzeby stosowania żadnego dodatkowego oprogramowania w postaci VPN-a.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2370 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.