Starfield nie pojawi się tak prędko! Potwierdzono, że Redfall będzie miał premierę wcześniej

starfield

W końcu dostaliśmy odrobinę informacji na temat premiery dwóch potencjalnych hitów, jakie Bethesda szykuje na następny rok. Szef Xbox Game Studio potwierdził, że najpierw zobaczymy Redfalla, a dopiero po nim zadebiutuje Starfield. Trzeba przy tym pamiętać, że obie premiery zostały zapowiedziane na podobny okres.

Redfall z premierą przed Starfieldem

Przedstawienie rozgrywki w Starfield

Matt Booty, szef działu Xbox Game Studios, potwierdził w podcaście Friends Per Second, że Redfall, wyczekiwany FPS w otwartym świecie, będzie miał premierę wcześniej niż Starfield. Warto tutaj przypomnieć, że oba tytuły zostaną wydane właśnie przez Bethesdę.

Obie gry zapowiedziano na pierwszy kwartał 2023 roku. Prawdopodobnie wydawca będzie chciał rozdzielić premiery, by nie stanowiły dla siebie konkurencji. Dlatego wielu fanów i znawców rynku growego sugeruje wydanie Redfalla na styczeń-luty 2023 roku, a Starfielda w okolicach maja. Dalej są to jednak przypuszczenia, gdyż na razie nie dostaliśmy oficjalnych informacji.

Zobacz też: Stare gry

Trudno dziwić się takiemu kalendarzowi wydawniczemu, w końcu Starfield będzie ogromny. Już wiemy, że nad produkcją pracuje ponad 500 deweloperów, a liczba linii dialogowych jest czterokrotnie większa niż w kultowym już The Elder Scrolls V: Skyrim.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z