Starfield nie pojawi się tak prędko! Potwierdzono, że Redfall będzie miał premierę wcześniej

starfield

W końcu dostaliśmy odrobinę informacji na temat premiery dwóch potencjalnych hitów, jakie Bethesda szykuje na następny rok. Szef Xbox Game Studio potwierdził, że najpierw zobaczymy Redfalla, a dopiero po nim zadebiutuje Starfield. Trzeba przy tym pamiętać, że obie premiery zostały zapowiedziane na podobny okres.

Redfall z premierą przed Starfieldem

Przedstawienie rozgrywki w Starfield

Matt Booty, szef działu Xbox Game Studios, potwierdził w podcaście Friends Per Second, że Redfall, wyczekiwany FPS w otwartym świecie, będzie miał premierę wcześniej niż Starfield. Warto tutaj przypomnieć, że oba tytuły zostaną wydane właśnie przez Bethesdę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Obie gry zapowiedziano na pierwszy kwartał 2023 roku. Prawdopodobnie wydawca będzie chciał rozdzielić premiery, by nie stanowiły dla siebie konkurencji. Dlatego wielu fanów i znawców rynku growego sugeruje wydanie Redfalla na styczeń-luty 2023 roku, a Starfielda w okolicach maja. Dalej są to jednak przypuszczenia, gdyż na razie nie dostaliśmy oficjalnych informacji.

Zobacz też: Stare gry

Trudno dziwić się takiemu kalendarzowi wydawniczemu, w końcu Starfield będzie ogromny. Już wiemy, że nad produkcją pracuje ponad 500 deweloperów, a liczba linii dialogowych jest czterokrotnie większa niż w kultowym już The Elder Scrolls V: Skyrim.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.