Starfield ma ponad 4 razy więcej linii dialogowych od Skyrima! Bethesda dzieli się szczegółami

Starfield

Niedawno jeden z byłych deweloperów studia Bethesda ujawnił, że nad grą Starfield pracuje nawet 500 osób. Tymczasem amerykańska firma opublikowała nowy materiał wideo poświęcony wspomnianej produkcji, w którym Todd Howard – reżyser gry – potwierdził ogromną skalę projektu i ujawnił, że nadchodzące RPG w klimatach science fiction posiada już ponad cztery razy więcej linii dialogowych od The Elder Scrolls V: Skyrim.

Todd Howard potwierdza, że Starfield jest ogromną produkcją. Również pod względem liczby linii dialogowych

Starfield – nowe informacje o grze

W powyższym materiale wideo Todd Howard ujawnił, że deweloperzy podczas prac nad Starfieldem przekroczyli ponad 250 tysięcy linijek tekstu i jak sam podkreśla, jest to „mnóstwo dialogów”. Dla porównania w The Elder Scrolls V: Skyrim znajdowało się „zaledwie” 60 tysięcy linii dialogowych, a w grze Fallout 4 było ich 110 tysięcy. Wyraźnie widać więc, że różnica jest ogromna.

Todd Howard informuje także, że w Starfield dostępny będzie „klasyczny styl dialogów Bethesdy”. W trakcie rozmów gracze będą więc przyglądać się danej postaci i jej reakcjom, a następnie otrzymają serię opcji do wyboru. Reżyser zapewnia, że w grze nie zabraknie też systemu perswazji, dzięki któremu użytkownicy będą mogli wydać punkty, by przekonać rozmówcę do własnych racji.

Zobacz też: Xbox Series X czy PS5

Starfield zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X i Xbox Series S. Zgodnie z zapowiedzią produkcja ma zadebiutować na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku. Dokładna data premiery wciąż nie jest jednak znana. Warto także pamiętać, że gra w dniu swojego debiutu trafi również do biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.