REDkit do Wiedźmina 3 z datą premiery! Wiemy, kiedy wyczekiwane narzędzie trafi do graczy

Wiedźmin 3

Dekadę musieli czekać autorzy modyfikacji, którzy chcieli tworzyć własne przygody na silniku REDEngine, aby CD Projekt RED wreszcie dało im taką możliwość. Jeszcze w kwietniu polskie studio oficjalnie ogłosiło, że udostępnienie zestawu REDkit jest kwestią czasu. Dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie terminu, w którym narzędzie to trafi do rąk graczy.

Moderzy wreszcie otrzymają dostęp do wyczekiwanego narzędzia REDkit dla Wiedźmina 3

CD Projekt RED za pomocą swoich social mediów oficjalnie potwierdziło, że już 21 maja 2024 roku w ręce modderów trafi wyczekiwany od lat zestaw narzędzi REDkit. Dzięki niemu możliwe będzie tworzenie własnych, rozbudowanych modyfikacji opartych o szereg funkcji, z których korzystało do tej pory polskie studio.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W jego ramach autorzy modyfikacji będą mogli na własną rękę tworzyć nowe postaci, historie, mapy, elementy uzbrojenia i wiele innych aspektów. Wszystko to ma sprawić, że krępowany z powodu braku narzędzi potencjał sporej grupy utalentowanych twórców będzie mógł zostać wreszcie spożytkowany.

REDkit będzie całkowicie darmowy dla wszystkich, którzy posiadają Wiedźmina 3 na PC. Narzędzie dostępne będzie wyłącznie na komputerach osobistych za pośrednictwem Steama, GOG-a oraz Epic Games Store. Czy możemy więc zacierać ręce i szykować się na zalew świetnych modów stworzonych przez fanów? Czas pokaże, ale warto być dobrej myśli.

Źródło: Twitter/X: The Witcher

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.