Wiedźmin 3: Dziki Gon – ruszyły playtesty narzędzi moderskich REDkit!

Wiedźmin 3 Dziki Gon Redkit

W ubiegłym roku studio CD Projekt RED zapowiedziało przygotowanie zaawansowanych narzędzi moderskich, które dotychczas były kompatybilne z wyłącznie z drugą częścią przygód Geralta. Twórcy poinformowali dziś o rozpoczęciu oficjalnych testów nowej wersji edytora REDkit, stworzonej z myślą o Wiedźminie 3. Dołączyć do nich mogą wszyscy użytkownicy Steam.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – trwają playtesty edytora REDkit i Warsztatu Steam

Wiedźmin 3: Dziki Gon – REDKit Playtest

Mimo że w 2014 Marcin Iwiński w rozmowie z portalem IGN zapewniał o planach udostępnienia REDkita niedługo po premierze Wiedźmina 3: Dziki Gon, to społeczność nigdy nie doczekała się spełnienia obietnicy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zamiast zaawansowanego edytora deweloperzy wydali MODkit, który nie pozwalał na tworzenie dużych, rozbudowanych modyfikacji typu total conversion.

Sytuacja ma ulec zmianie za sprawą nowej wersji REDkit. Użytkownicy platformy Valve mogą wziąć udział w pierwszych playtestach pakietu narzędzi.

W tym celu należy przejść na kartę The Witcher 3 REDkit na Steam i poprosić o przydzielenie dostępu. Należy pamiętać o zainstalowaniu Wiedźmina 3, ponieważ edytor korzysta z plików gry.

CD Projekt RED pracuje także nad udostępnieniem Warsztatu Steam. Aby skorzystać z wersji beta, niezbędne jest dołączenie do specjalnej grupy na Steam, następnie odszukanie Wiedźmina 3 w bibliotece, przejście do Właściwości i wybranie „workshop_test” z zakładki Beta.

Źródło: Steam

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.