Temat zwolnień w branży gier przewija się praktycznie cały czas. Jednym z niedawnych przykładów może być Ninja Theory, które XBOX postanowił zamknąć. Sony także robi czystki u siebie i tym samym uszczupliło studio Bungie.
Spora część pracowników Bungie została zwolniona
Informacja została przekazana między innymi na oficjalnym profilu Bungie w serwisie Bluesky, gdzie zwolnienia ładnie nazwano redukcją zatrudnienia w ramach reorganizacji. Dodatkowe oświadczenie zostało opublikowane na stronie Sony Interactive przez Hermena Hulsta, prezesa firmy. Wspomina w nim, że zwolniona została większość zespołu odpowiedzialnego za Destiny 2 oraz część pracującego przy Marathon.
Podjęliśmy decyzję o redukcji zatrudnienia w Bungie, co dotyczy znacznej liczby pracowników, w tym większości zespołu Destiny i niektórych członków zespołu Marathon. Redukcje dotyczą również zespołów SIE, które wspierają działalność Bungie. Osoby dotknięte redukcją w Bungie i SIE zostaną dziś o tym poinformowane.
Fragment wpisu Hermena Hulsta
W dalszej części swojego wpisu tłumaczy, że decyzja ta została podjęta po kilku miesiącach analiz przeprowadzonych z kierownictwem Bungie. Rozważając wiele różnych alternatyw wybrali najlepszą dla nich drogę, by dostosować zasoby studia do jego obecnych priorytetów i długoterminowych celów. Marathon mimo wszystko wciąż jest dla studia ważnym elementem.
Przypomnijmy, że na przestrzeni ostatnich lat pracę straciło ponad 300 osób z zespołu odpowiedzialnego za Destiny 2. Gra otrzymała niedawno ostatnią dużą aktualizację. Dodatkowo samo Bungie przyniosło Sony straty, więc nic dziwnego, że to stara się ciąć niepotrzebne koszty.
- Sprawdź aktualne ceny Marathon w Instant Gaming Brak prowizji za płatność
- Sprawdź aktualne ceny Marathon w Eneba 3% taniej z kodem XGPPL skopiujPrzejdź do sklepu
- Sprawdź aktualne ceny Marathon w GAMIVO 10% taniej z kodem XGP6 skopiujPrzejdź do sklepu
Co sądzicie o tej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach!








Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.