Steam z kolejnym rekordem graczy! Platforma Valve przyciąga coraz więcej użytkowników

Steam

Epic Games Store stanowi solidną konkurencję dla Valve, ale król na PC jest tylko jeden. Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości co do popularności Steama wśród posiadaczy komputerów osobistych, ostatnio padł kolejny rekord.

Rekord graczy online na Steamie

Nowy rekord graczy na Steamie nie jest już prawdopodobnie niespodzianką dla większości użytkowników tej platformy. Od początku pandemii wiele osób zaczęło coraz częściej sięgać po gry wideo, znacząco zwiększający tym samym liczbę graczy na platformie Valve.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tym razem na Steamie padły aż dwa rekordy. Przede wszystkim, 7 stycznia 2023 roku po raz pierwszy online były ponad 32 miliony użytkowników. Nowy rekord wynosi dokładnie 32 186 301 graczy. Gdyby tego było mało, ponad 10 milionów z nich miało uruchomioną jakąś grę.

Przeczytaj też: AMD FSR

Popularność Steama cały czas rośnie. Co kilka miesięcy platforma bije kolejny rekord i potwierdza, że po gry wideo sięgają miliony nowych użytkowników.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.