Co zmieni remake Prince of Persia The Sands of Time? Twórcy mówią o odmianie jednej bohaterki

Prince of Persia The Sands of Time

Dość długo gracze musieli czekać na jakiekolwiek oficjalne wieści na temat odświeżenia Prince of Persia The Sands of Time, które pierwotnie doczekało się zapowiedzi już 2020 roku. Podczas ostatniego Ubisoft Forward nastąpił pewien przełom i otrzymaliśmy z tego tytułu teaser, a teraz nawet deweloperzy ujawnili nieco na temat zamiarów, jakie mają wobec tej pozycji. Jakich zmian względem oryginalnej wersji gry z 2003 roku możemy się spodziewać?

Twórcy remaku Prince of Persia The Sands of Time podchodzą do oryginalnej gry z ogromnym szacunkiem

Zwiastun Prince of Persia The Sands of Time

Opublikowana przez Ubisoft rozmowa z dwójką deweloperów — Michaelem McIntyre oraz Bio Jade Adam Granger — ujawnia kilka pomysłów, jakie ma ekipa z Montrealu wobec odświeżenia Prince of Persia The Sands of Time. Przede wszystkim zespół podchodzi do tego tematu z ideami „uświęcania, szanowania, unowocześniania i dodawania” gry i to jest niejako podstawą przy tworzeniu remaku. Wedle zapewnień, każdy element gry przechodzi przez właśnie taki punkt widzenia i jest poddawane stosownym zmianom.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Chciałam przedstawić ideę „uświęcania, szanowania, unowocześniania i dodawania”. Zatem te cztery filary służą nam do definiowania wszystkiego w grze. Jeśli na przykład weźmiemy wroga: czy chcemy go uświęcić, zachować takim, jakim jest, ponieważ jest tak ikoniczny? Czy chcemy to uszanować, po prostu trochę to naprawić? Zmodernizować go, czyli nieco więcej zmiany – czy może jest to coś zupełnie nowego? Wszystko, co było w oryginale, przechodzi przez ten pryzmat, a także pewne rzeczy, które chcemy poprawić – na przykład dodajemy opcje ułatwień dostępu.

Bio Jade Adam Granger

Oczywiście w grze pojawią się rzeczy, które nie ulegną wielkim zmianom, a zamiast tego staną się one bardziej dopasowane do współczesnych realiów, a przykładem tego jest kultowy bieg po ścianie. Są też elementy, które nie tyle się zmienią, ile zostaną bardziej dopasowane do realiów znacznie większego projektu.

Prince of Persia The Sands of Time
Anulowana wersja Prince of Persia The Sands of Time Remake

A co w wiemy w kontekście historii i relacji między np. księciem a Farah? Tutaj twórcy nie chcą wprowadzać zmian, bo uważają, że to, co zostało stworzone w 2003 roku, jest odpowiednie, jednak zdaniem McIntyre’a jest kilka elementów, których zmiana może „wzbogacić doświadczenia”, jakie płynął z gry.

Nie będziemy opowiadać innej historii; to wciąż ta sama historia, którą znamy z oryginału, bo to była naprawdę piękna historia. Miło było mieć w grze historię miłosną opowiedzianą w ten sposób, więc chcemy to uszanować, ale istnieje wiele niuansów związanych z tym, w jaki sposób możemy dostarczyć historię, która naszym zdaniem naprawdę wzbogaci doświadczenia graczy.

Michael McIntyre

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że księżniczka Farah doczeka się „modernizacji”, bo zdaniem Granger, brakowało jej sprawczości i głębi. Ekipa odpowiedzialna za remake chce, aby stała się pełnoprawnym towarzyszem, który ma swoje motywacje i jest bardziej autentyczna.

Jedną z rzeczy, która jest mi bardzo bliska, jest modernizacja Farah. Chociaż w oryginale była świetną postacią, myślę, że brakowało jej sprawczości i głębi jako osobie. Więc naprawdę robimy z niej prawdziwego towarzysza; ma powody, żeby tam być, jest prawdziwym sojusznikiem, ale także pełnoprawną osobą z pochodzeniem, pragnieniami, potrzebami i gustami. Naprawdę chcemy zmienić ją w świetną postać, nawet jeśli nie da się nią grać.

Bio Jade Adam Granger

Na koniec rozmowy deweloperzy odnieśli się także do tematu usunięcia dopisku „Remake” z tytułu, co wśród niektórych graczy mogło wzbudzać pewne zdziwienie. Tutaj deweloperzy Ubisoftu stwierdzili, że ich gra będzie bardziej „listem miłosnym” do oryginału. Ma być to bowiem propozycja nie tylko dla fanów oryginału, ale też tych, którzy z „Księciem Persji” nie mieli jeszcze styczności.

Jak widać, ekipa z Ubisoftu ma całkiem ambitne plany wobec swojego projektu, pytanie tylko ile z tych elementów uda się im dowieźć do szczęśliwego końca? Tego dowiemy się dopiero w 2026 roku, więc trzeba się jeszcze uzbroić w spore pokłady cierpliwości. Czekacie na ten remake? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: ubisoft.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.