Fanowski remake gry Resident Evil — wygląda ładnie i będzie darmowy!

Resident Evil

Nowe wersje gier są w obecnych czasach tworzone zarówno przez profesjonalnych deweloperów, jak i fanów. Pewna grupka miłośników postanowiła popracować nad odświeżeniem pierwszej odsłony Resident Evil. Co ciekawe, wykorzystują do tego celu elementy z innych gier z serii.

Remake Resident Evil tworzony przez fanów

Demonstracja fanowskiego remake’u Resident Evil

Chociaż składanie gry z elementów innych produkcji może przypominać kreowane np. Frankensteina, to w tym wypadku efekt końcowy może być bardzo interesujący. Do produkcji Resident Evil Remake wykorzystano silnik oraz niektóre elementy z remake’ów odsłony drugiej, oraz trzeciej. W grze dostępne do zwiedzania będą niektóre znane lokacje. Pojawi się np. Raccoon City oraz posiadłość Spencera.

Zobacz też: Jaki router do domu

Rozgrywka obserwowana będzie zza pleców postaci, zostanie również wzbogacona o niektóre elementy znane z wymienionych nowych wydań Resident Evil 2 oraz 3. Kiedy ta „produkcja” trafi na rynek? Nie wiadomo. Wiemy jednak, że twórcy udostępnią ją za darmo — gdy tylko prace zostaną zakończone.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.