Remedy wykupuje prawa do marki Control! Twórcy mają plan na rozwój serii

control

Control był jedną z bardziej udanych gier 2019 roku. Produkcja Remedy Entertainment zdobyła uznanie graczy oraz krytyków, którzy wysoko ocenili produkcję. Fani już od dłuższego czasu prosili twórców o kontynuację, a w 2022 roku oficjalnie zostało potwierdzone, że Control 2 powstaje. Teraz studio postanowiło wykupić od wydawcy pełna prawa do marki.

Remedy wykupuje pełne prawa do marki Control

Control — zwiastun

Firma Remedy Enterainment na swojej stronie internetowej oficjalnie ogłosiła, że wykupiła pełna prawa do marki Control od wydawcy tytułu 505 Games. Kwota transakcji wyniosła 17 milionów euro.

Aktualnie studio właśnie nad kontynuacją wspomnianej gry, a także nad projektem o nazwie kodowej Condor.

Firma ma nadzieję, że nabycie pełnych praw do marki pozwoli studiu wynegocjować lepsze oferty zarówno na obecne, jak i przyszłe tytuły z serii oraz bezpośrednio wpływać na marketing swojej produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W ramach długoterminowej strategii Remedy zakładającej zwiększenie własności naszej działalności i stworzonych przez nas adresów IP odzyskaliśmy wszystkie prawa do Control oraz będących w fazie rozwoju gier Condor i Control 2. Posiadanie całkowitej własności franczyzy Control daje nam swobodę decydowania o najlepszej drodze naprzód.

Dokładnie rozważymy nasze opcje, wiedząc, że wielu partnerów uważa Control za atrakcyjną franczyzę. W ostatnich miesiącach zarówno Condor, jak i Control 2 poczyniły znaczne postępy i spodziewamy się, że projekty te osiągną kolejne etapy rozwoju w pierwszej połowie 2024 r. Rozwój Condor i Control 2 będzie kontynuowany normalnie, jeśli rozważymy najlepszy model wydawniczy, dystrybucyjny i finansowy dla tych projektów.

Kiedy polubownie się rozstajemy, chciałbym skorzystać z okazji i podziękować zespołowi 505 Games za naszą wieloletnią współpracę i pomoc w ugruntowaniu pozycji Control jako serii gier z dużym potencjałem na przyszłość.

Remedy Entertainment

Control to gra akcji z 2019 roku. Tytuł został wysoko oceniony zarówno przez krytyków jak i graczy. W serwisie Steam na 33 tysiące recenzji aż 88% to oceny pozytywne. Dodatkowo na gali The Game Awards 2019 tytuł był nominowany w aż 8 kategoriach i zdobył statuetkę za najlepszy kierunek artystyczny.

Źródło: Insider Gaming, Remedy Games

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.