Niemiła niespodzianka od Capcomu. Funkcja upiększająca grę zniknęła z Resident Evil 2, 3 i 7

Resident Evil 2 Remake

Capcom w ostatnim czasie bije rekordy sprzedażowe wraz z odświeżoną wersją Resident Evil 4. Co więcej, Japończycy nie próżnują i ogłosili Street Fighter 6 Showcase. Jednak tym razem wydawca nieco zaskoczył fanów, gdyż usunął opcję ray tracingu ze swoich starszych produkcji na komputerach osobistych — Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake oraz Resident Evil 7: Biohazard.

Ray tracing po cichu usunięty z Remake’ów Resident Evil 2 oraz 3, a także Resident Evil 7: Biohazard

Porównanie Resident Evil 2 Remake z ray tracingiem i bez

Choć zazwyczaj informujemy, że ray tracing został dodany do jakiejś gry, tak tym razem Capcom zdecydował się usunąć tę funkcję. Na Reddicie oraz na Steamie możemy przeczytać komentarze, które raportują o usuniętej opcji. Oprócz tego gracze skarżą się, że po aktualizacji HDR również nie działa jak dotychczas.

Capcom na razie nie odniósł się do komentarzy, jednak możemy zakładać, z czym jest związane usunięcie ray tracingu. RE2, RE3 oraz RE7 otrzymały wspomnianą opcję oraz DirectX 12 w 2022 roku, natomiast wersje gier działające na DirectX 11 zostaną planowo usunięte w lipcu. W związku z tym od wakacji będą dostępne tylko tytuły obsługujące ray tracing.

Możemy podejrzewać, że Capcom celowo lub omyłkowo usunął opcje ray tracingu w remake’ach Resident Evil 2 i 3 oraz Resident Evil 7: Biohazard, przygotowując się do przejścia w pełni na DirectX 12.

Ray tracing sprawiał, że promienie były śledzone w ramach globalnego oświetlenia i różnych odbić. Jak pokazano na powyższym filmie funkcja ta przede wszystkim eliminowała nierealistyczne odbicia na powierzchni uzyskane za pomocą SSR, które były zdecydowanie widoczne.

Zobacz też: Najlepsze laptopy do pracy

Na razie japoński wydawca nie skomentował całej sprawy. Tymczasem więcej o ray tracingu możecie poczytać w naszym artykule.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.