Resident Evil 4 Remake ma dostać DLC, które było darmowe w oryginale. Capcom rozbuduje też dodatek?

Resident Evil 4 Remake

Premiera Resident Evil 4 Remake zbliża się wielkimi krokami, bo odświeżona wersja przygód Leona S. Kennedy’ego zadebiutuje już 24 marca. Mimo że gra nie pojawiła się jeszcze na rynku, to do sieci trafiły już informacje o DLC, które ma planować Capcom. Jeśli doniesienia insidera się sprawdzą, to z czasem dostaniemy dodatek, który w oryginale z 2005 roku również był dostępny.

Resident Evil 4 Remake – DLC Separate Ways ma być w planach Capcomu

Zwiastun fabularny Resident Evil 4 Remake

Popularny insider kryjący się pod nickiem Dusk Golem poinformował na łamach forum ResetEra, że Capcom ma w planach wydanie dużego dodatku do Resident Evil 4 Remake. DLC ma nosić nazwę Separate Ways, a jego główną bohaterką będzie dobrze znana fanom serii Ada Wong.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według doniesień mężczyzny, rozszerzenie – podobnie jak podstawowa wersja gry – również zostanie odświeżone i bardziej dopracowane. Co dokładnie przez to rozumieć? Nie wiadomo, choć możemy podejrzewać, że kampania będzie nieco dłuższa, a niektóre sceny zostaną przebudowane.

Nie wiadomo, czy DLC zostanie udostępnione za darmo, czy może Capcom zażyczy sobie za nie dodatkowe pieniądze. W tym miejscu warto wspomnieć, że w oryginale z 2005 roku dodatek Oddzielne Drogi (ang. Separate Ways) wchodził w skład podstawowej wersji gry i był dostępny jako osobna kampania, odblokowywana po przejściu głównej fabuły.

Przeczytaj też: Najlepsze gry bijatyki

Dla fanów trybu Najemnicy (ang. Mercenaries) mamy z kolei dobre wieści – jakiś czas po premierze gry zostanie on udostępniony jako darmowa aktualizacja dla wszystkich, którzy kupią podstawowe wydanie Resident Evil 4 Remake.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.