Resident Evil 4 Remake przed samą premierą był okropnie zabugowany. Twórcy spodziewali się opóźnienia

Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 4 Remake okazał się produkcją na tyle dobrą, że udało się jej zyskać nominację do statuetki Gry Roku na gali The Game Awards 2023. Co ciekawe, to nawet ostatni raport finansowy Capcomu potwierdza, że odświeżenie tego klasyka z 2005 roku sprzedaje się znakomicie, udowadniając tym kawał dobrze wykonanej roboty. Okazuje się jednak, że praca nad tą przygodą była na tyle wyboista, że twórcy spodziewali się nawet opóźnienia.

Tworzenie Resident Evil 4 Remake było dla deweloperów nie lada wyzwaniem

Resident Evil 4 Remake
Resident Evil 4 Remake

W jednym z odcinków serialu dokumentalnego 100 Cameras pojawił się wątek związany z produkcją Resident Evil 4 Remake. Okazuje się, że tworzenie tego odświeżonego doświadczenia było niezwykle problematyczne dla twórców. Testerzy z działu QA co chwila bowiem natrafiali na nowe błędy, glitche oraz bugi, które mogły w oczywisty sposób zaszkodzić produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Fakt ten sprawił, że w samym studiu atmosfera była raczej niewesoła, a sami pracownicy zdawali się tym wszystkim niezwykle zdenerwowani. Kamerom udało się nawet wychwycić przypadek, gdzie jeden z testujących postanowił nie zgłaszać błędu zespołom deweloperskim.

Kierownicy odpowiadający za wydanie Resident Evil 4 Remake podeszli do sprawy niezwykle profesjonalnie, choć oni także nie byli zadowoleni ze stanu gry. Szef działu kontroli jakości w rozmowie z menadżerem projektu oraz reżyserem stwierdził, że niektóre z błędów widzi pierwszy raz. Wówczas otrzymał odpowiedź, że może być to efekt tego, iż pewne elementy zostały dodane do gry dosłownie na „ostatnią chwilę”.

Resident Evil 4 Remake
Resident Evil 4 Remake

Sytuacja miała być na tyle poważna, że zespół rozważał nawet przesunięcie premiery gry na inny termin, aby nie tyle dopieścić, ile w ogóle dopracować swój projekt. W trakcie łatania Resident Evil 4 Remake pojawiły się jeszcze problemy z jasnością gry, które wymagały od deweloperów przemodelowania niektórych fragmentów map.

Ostatecznie wszystko skończyło się względnie dobrze, bo Resident Evil 4 Remake zadebiutował, a ilość błędów na premierę nie zepsuła większości graczy wrażeń z zabawy. Sam materiał może stanowić świetny przykład tego, jak w dzisiejszych czas wygląda proces tworzenia gier i każdy, kogo to interesuje, powinien obejrzeć go w całości. Zdecydowanie jest on wart polecenia.

Źródło: NHK World Japan

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.