Resident Evil 4 Remake na pierwszym gameplayu! Kultowy horror w zupełnie nowym wcieleniu

Resident Evil 4 Remake

Dzisiaj o północy wystartowała konferencja Resident Evil Showcase, podczas której Capcom pokazał m.in. fragmenty z rozgrywki z Resident Evil Village Gold Edition, a także nowy zwiastun i pierwszy gameplay z Resident Evil 4 Remake. Wyczekiwane odświeżenie przygód Leona S. Kennedy’ego prezentuje się fenomenalnie i z pewnością zainteresuje wielu fanów oryginału, jak i survival horrorów ogółem. Z udostępnionych materiałów jasno wynika, że jest na co czekać!

Resident Evi 4 Remake – gameplay robi ogromne wrażenie, zwiastun również!

Gameplay z Resident Evil 4 Remake

Na powyższym materiale możemy zobaczyć, jak wygląda Resident Evil 4 Remake w pełnej okazałości. Gameplay pokazuje dobrze znaną fanom serii wioskę, a także zamieszkujących ją przerażających przeciwników (m.in. Dr. Salvadore’a z piłą łańcuchowa), z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Wideo prezentuje również walkę, w tym model strzelania, który wygląda naprawdę miodnie. W stosunku do oryginału Ganados będą atakować na nowe sposoby, ale Leon również zyska nowe umiejętności – w remaku będziemy mogli m.in. parować ataki przeciwników nożem, a także wytwarzać amunicję.

Resident Evil 4 Remake to pełne odświeżenie wydanego w 2005 roku Resident Evil 4. Twórcy chcą zachować ducha oryginału, ale nie oznacza to, że historia będzie prezentowała się tak samo, jak w hicie sprzed lat – w opowieści zobaczymy mniejsze lub większe modyfikacje, choć „kierunek ma być ten sam”. Całkiem sporo nowości można dostrzec już na udostępnionych dzisiaj materiałach, ponieważ wielu z pokazanych scen w oryginale zwyczajnie nie było. Zdecydowana większość postaci, jak i przeciwników, doczekała się przemodelowania – inaczej niż w grze z 2005 roku wyglądają m.in. Luis, Ada, Salazar czy Ashley, a także niemal wszyscy wrogowie.

Zwiastun Resident Evil 4 Remake

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS2

Data premiery Resident Evil 4 Remake została ustalona na 24 marca 2022 roku, a zamówienia przedpremierowe można składać od dzisiaj. W sprzedaży pojawi się edycja standardowa, Deluxe oraz kolekcjonerska; wszyscy, którzy zdecydują się na preorder, otrzymają cyfrowe bonusy do wykorzystania w grze. Opowieść trafi na PC, PS4, PS5 oraz Xbox Series X|S – wydanie na PS4 będzie można bezpłatnie zaktualizować do edycji na PS5.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.