Resident Evil 4 Remake nie zachwyca na PS4. Gracze są zawiedzeni poziomem grafiki i wydajnością

Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 4 Remake jeszcze przed premierą zachwycał wielu graczy, którzy mieli okazję przetestować ten tytuł w ramach darmowej wersji demonstracyjnej. Po swoim debiucie pozytywne wrażenie się utrzymało, jednak okazuje się, że nie wśród wszystkich. Posiadacze konsol PlayStation 4 liczyli bowiem na nieco inny efekt.

Resident Evil 4 Remake ma poważne problemy z wydajnością na PS4

Resident Evil 4 Remake
Resident Evil 4 Remake

W sieci pojawiło się w ostatnim czasie sporo głosów zawiedzionych graczy, którzy narzekają na niezbyt dobry stan techniczny Resident Evil 4 Remake w wersji na PS4. Najwięcej narzekań pojawia się przede wszystkim w kontekście słabej optymalizacji, a co za tym idzie małej i nie zawsze stabilnej liczby klatek na sekundę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W testach przeprowadzonych przez Digital Foundry odświeżone wydanie kultowego horroru na poprzednią generację ma problem z utrzymaniem stabilnego klatkażu. W niektórych przypadkach różnice sięgają nawet 20 fpsów, co faktycznie może utrudniać komfortową rozgrywkę.

Materiał Digital Foundry porównujący wydajność Resident Evil 4 Remake

Pojawiły się także głosy osób, które narzekają na ogólnie słabą jakość grafiki, animacje przeciwników, a jeden z graczy stwierdził, że celownik karabinu snajperskiego „jest w zasadzie bezużyteczny”.

Przeczytaj też: Tani PS Plus

Bez wątpienia jest to spory problem, bo Capcom zapowiadając opracowanie wersji na PS4, zapewniał graczy, że testowali swój tytuł na tym sprzęcie i ostatecznie są w stanie zapewnić przyjemną rozgrywkę na sprzęcie z poprzedniej generacji. Pozostaje więc mieć nadzieję, że deweloperzy w kolejnych aktualizacjach wprowadzą stosowne poprawki, które rozwiążą ten problem.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.