Demo Resident Evil 4 Remake sprawiło, że zainteresowanie preorderami jest ogromne. Spory sukces Capcomu

Resident Evil 4 Remake

Premiera Resident Evil 4 Remake zbliża się coraz bardziej, a niecierpliwi gracze mają okazję przetestować ten tytuł w ramach udostępnionej wersji demo. Zainteresowanie demonstracyjnym wydaniem jest naprawdę bardzo duże, a co ciekawe przekłada się to na wyniki sprzedażowe pełnej wersji gry. Według najnowszych danych odświeżone wydanie kultowego klasyka znalazło się w „topce” bestsellerów na platformie Steam.

Resident Evil 4 Remake w TOP 10 najlepiej sprzedających się gier na Steam

Resident Evill 4 Remake screen 11
Resident Evil 4 Remake

W najnowszym zestawieniu najlepiej sprzedających się gier według serwisu Steam DB największą uwagę przykuwa fakt, iż sprzedaż cyfrowych wydań preorderów Resident Evil 4 Remake zaliczyła spory wzrost. Obecnie remake popularnego horroru znajduje się na siódmym miejscu na liście najchętniej kupowanych gier.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zapewne duża w tym zasługa udostępnionej wersji demo, która okazała się sporym sukcesem, przyciągnęła ona bowiem przed ekrany komputerów i telewizorów rzesze graczy. Zainteresowanie grą widoczne jest także w serwisie Twitch, gdzie w najlepszym momencie zmagania streamerów obserwowało ponad 90 tys. osób jednocześnie.

Przeczytaj też: Telewizor 65 cali — najlepsze modele

Wychodzi więc na to, że Capcom wydając wersję demo swojej nadchodzącej gry, podjął bardzo dobrą decyzję, która zapewniła grze spore zainteresowanie. Czy trend ten utrzyma się po premierze? To już okaże się po 24 marca 2023 roku, wtedy właśnie pełna wersja Resident Evil 4 Remake zadebiutuje na PC, PS4, PS5 oraz Xbox Series X|S.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.