Twórca oryginalnego Resident Evil 4 zadowolony z remake’u. Znak jakości od legendy branży

Resident Evil 4 Remake

Shinji Mikami odegrał istotną rolę w rozwoju jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii horrorów. Legendarny deweloper wyreżyserował bowiem pierwszą część Resident Evil z 1996 roku, nową wersję tego tytułu z 2002 na Nintendo GameCube oraz Resident Evil 4 z 2005. Twórca niedawno odniósł się do remake’u ostatniej z tych pozycji, wystawiając jej prawdziwy znak jakości.

Shinji Mikami zadowolony z Resident Evil 4 Remake po ukończeniu gry

RE4 cleared successfully.
I enjoyed it very much. pic.twitter.com/opcCclj2wX

— 三上 真司 (@shinji_mikami) April 18, 2023

RE4 cleared successfully.
I enjoyed it very much. pic.twitter.com/opcCclj2wX

— 三上 真司 (@shinji_mikami) April 18, 2023

Mniej więcej rok temu Shinji Mikami wyraził nadzieję, że remake Resident Evil 4 rozwinie aspekt narracyjny oryginału. Autorzy odnowionej wersji gry widocznie podołali temu zadaniu, bo deweloper zdradził nam ostatnio na Twitterze, że osobiście cieszył się z zastanej przez siebie rozgrywki.

Komunikat Mikamiego jest w zasadzie treściwy sam w sobie. Deweloper opowiada swoim obserwującym, że ukończył remake Resident Evil 4, a produkcja bardzo mu się podobała.

Zobacz też: Mody do Farming Simulator 2019

Shinji Mikami po odejściu z Capcomu pracował jeszcze w Tango Gameworks, które to jednak niedawno opuścił. Twórca nie ujawnił jeszcze planów co do następnych kroków w swojej karierze.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.