Resident Evil 5 Remake następnym odświeżeniem serii? Fani mają swoją teorię

Resident Evil 5

Zaledwie przed momentem dostaliśmy DLC do Resident Evil 4, które opowiedziało szerzej historię Ady Wong. Pojawienie się w dodatku pewnej postaci obudziło nadzieje fanów, że teraz kolej na odświeżenie kolejnej części serii. I szczerze mówiąc, Resident Evil 5 Remake wcale nie jest abstrakcyjnym pomysłem.

Capcom zapowie Resident Evil 5 Remake?

DLC Separate Ways do Resident Evil 4 zawierało w sobie postać Weskera. To właśnie jego występ obudził nadzieje fanów na to, że to Resident Evil 5 jest następny w kolejce do odświeżenia.

I w sumie wskazuje na to też sama fabuła. Dziwnie byłoby wracać do kilkunastoletniej już gry, aby poznać jej dalszy przebieg.

Fani wskazują również, że Resident Evil 5 byłby „drukarką pieniędzy” dla Capcomu. Inni użytkownik Reddita wspominał także, że już w przeszłości oryginalna produkcja wykorzystywała zasoby z poprzedniej odsłony. Teraz może dojść do tego ponownie, bo remake „czwórki” jest dostępny od dłuższego czasu.

Zdecydowanie ciekawie byłoby zobaczyć, jak prezentuje się Resident Evil 5 oraz 6 w nowoczesnym wydaniu. Pozostaje nam liczyć, że Capcom wysłucha próśb fanów i rzeczywiście weźmie się za odnowienie wszystkich głównych tytułów z legendarnej już serii.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 10000 zł

A my tymczasem przypomnijmy, że ostatnia odsłona cyklu – remake Resident Evil 4 – pojawił się na rynku w marcu 2023 roku. Oczywiście nie można wykluczyć więc sytuacji, w której teraz producenci decydują się na stworzenie zupełnie nowej części, a nie kolejne odświeżenie gry sprzed lat.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.