Resident Evil 9 z pierwszymi konkretami na temat fabuły? Gra ma otrzymać zapowiedź jeszcze w tym roku

Resident Evil 9 Apocalxpse

Jedną z marek, która w portfolio Capcomu, która cieszy się niegasnącym zainteresowaniem i jest Resident Evil. Dobrym tego przykładem może być ostatni debiut Resident Evil 4 Remake, który — zgodnie z ostatnim raportem finansowym firmy — sprzedał się imponującym nakładzie 3,75 miliona sztuk na całym świecie. Teraz zaś w sieci pojawiły się pierwsze przecieki na temat dziewiątej odsłony tego cenionego cyklu, który zgodnie z informacjami ma nosić podtytuł „ApocalXpse”.

Pierwsze przecieki na temat Resident Evil 9 ApocalXpse

Resident Evil VIllage
Resident Evil VIllage

Zgodnie z ujawnionym przeciekiem Capcom — wzorem poprzedniej odsłony cyklu — zdecydował się umieścić w podtytule ApocalXpse umieścić rzymską cyfrę „IX”. Co ciekawe, to informacja ta pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami, które pojawiły się już jakiś czas temu.

Fabuła nowej odsłony ma skupiać się ponownie na przygodach Chrisa Redfielda, który po wydarzeniach z „Village” przenosi się do BSAA (Bioterrorism Security Assessment Alliance) w Europie. Według przecieków ma być to ostatni akt przygód tego bohatera, gdzie jednocześnie nieporuszone zostaną wątki dotyczące rodziny Wintersów.

Ciekawie prezentują się doniesienia o epizodycznym występie Clarie Redfield, choć przeciek nie doprecyzował roli, jaką miałaby odegrać. W grze ma ponoć pojawić się także motyw „poświęcenia ukochanej osoby”, który miałby zostać w pełni ukazany w zakończeniu historii.

Resident Evil 4 Remake
Resident Evil 4 Remake

Kwestie gameplayowe prezentują się równie interesująco, bo Capcom w Resident Evil 9 ApocalXpse ponownie postawić wyłącznie na rozgrywkę singleplayer, nie uwzględniając w ogóle trybu kooperacji. Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że Jill będzie kompanem z założenia bardzo podobnym do Ady z Resident Evil 4 Remake.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek gamingowych

Sprzeczne informacje pojawiają się zaś w kwestii tego, od kiedy Resident Evil 9 ApocalXpse powstaje. Insider kryjący się pod pseudonimem AestheticGamer1 uważa, że Capcom dłubie nad tym tytułem już od 6 lub nawet 7 lat, brazylijskie źródła zaś mówią o znacznie krótszym, bo zaledwie dwuletnim okresie produkcyjnym.

Ta druga teoria motywowana jest głównie stwierdzeniem, że deweloperzy mieli wykorzystać elementy stworzone na potrzeby Resident Evil 4 Remake i Resident Evil Village.

Przeciek podaje także, że Capcom ma oficjalnie ogłosić Resident Evil 9 ApocalXpse jeszcze w tym roku, a dokładniej w październiku lub listopadzie. Nie pozostaje nam więc nic innego jak tylko oczekiwać oficjalnych wieści ze strony producenta, który w relatywnie niedalekiej przyszłości powinien potwierdzić, lub obalić wszystkie te doniesienia.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.