Resident Evil 9 może zabrać graczy w bardzo nietypowe miejsce. Ma to być najdroższa gra z całej serii

Resident Evil 9

Mało jest tak popularnych serii, jak Resident Evil i tym bardziej nie dziwi, że wielu fanów tego cyklu z niecierpliwością wyczekuje jakichkolwiek nowych wieści związanych z kolejną częścią. Nawet ostatnio pojawiły się doniesienia, sugerujące, że Capcom już niebawem powinien rozpocząć konkretną kampanię marketingową. Teraz zaś znany informator, który bardzo blisko związany jest z tym cyklem, dostarczył kolejne ekscytujące wieści.

Nowe wieści o Resident Evil 9

Niezawodny DuskGolem ujawnił na Twitterze/X, że akcja Resident Evil 9 miałaby rozgrywać się w małym miasteczku na wyspie, która ma przypominać terytoria należące do Singapuru. Potwierdził on tym samym wcześniejsze doniesienia, które sugerowały, że tytuł ten ma zabrać graczy w rejony Azji Południowej, co byłoby bardzo ciekawym, ale też nietypowym rozwiązaniem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co bardzo ciekawe, to fakt, że dziewiąta odsłona cyklu ma być najdłużej powstającą produkcją, a zarazem posiadać największy budżet. Można więc spodziewać się sporego rozmachu zarówno w kontekście samej gry, jak i akcji marketingowej, która się z nią będzie wiązać.

Brzmi to wszystko bardzo ciekawie, a zarazem daje bardzo jasno do zrozumienia, że Capcom jest bliżej niż dalej od oficjalnego ujawnienia swojej kolejnej gry. Jeśli faktyczne plany firmy zakładają premierę na początku 2025 roku, to czasu na rozkręcenie odpowiedniej kampanii reklamowej zostało coraz mniej.

Źródło: Twitter/X:DuskGolem

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.