Resident Evil 9 oficjalnie potwierdzony! Capcom ujawnia i przedstawia reżysera gry

Resident Evil 9

Plotek i spekulacji na temat Resident Evil 9 nie brakuje już od dawna, a tematem gorących spekulacji są wszelkie informacje związane z tym projektem. Jeszcze na początku maja pojawiały się pogłoski, które sugerowały, że gra może zabrać graczy w bardzo nietypowe dla całej serii miejsce. Dzisiejszej nocy wreszcie doczekaliśmy się pierwszych oficjalnych informacji prosto od Capcomu.

Capcom potwierdza, że Resident Evil 9 powstaje

Podczas transmisji Capcom Next Summer 2024 japoński wydawca oficjalnie ogłosił, że Resident Evil 9, choć forma tej zapowiedzi może nieco dziwić. Nie otrzymaliśmy bowiem żadnego fragmentu z rozgrywki, ani trailera opartego o CGI, co jest raczej nietypowym podejściem do tego tematu i raczej nie do tego przywykliśmy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zamiast tego dostaliśmy materiał, w którym reżyser gry — Koshi Nakanishi — potwierdza, że prace nad projektem trwają. Co ciekawe, sam Nakanishi w przeszłości zajmował się tworzeniem RE 7 Biohazard, czyli jedną z ciekawszych odsłon z całego cyklu.

Trudno było nam podjąć decyzję, co zrobić po Resident Evil 7. Ale znalazłem w końcu dla nas kierunek i myślę, że jest on bardzo sensowny. Nie mogę jeszcze ujawnić żadnych detali, ale mam nadzieję, że już wyczekujecie dnia, kiedy będzie to możliwe.

Koshi Nakanishi

Wychodzi więc na to, że marka jest teraz w rękach dewelopera, który wie, co robi i ma na tę odsłonę jakiś konkretny plan. Dla tegoż IP jest to więc dobra wiadomość, bo odpowiada za nie teraz ktoś, kto pokazał, że zna się na rzeczy, choć na jakiekolwiek konkrety trzeba poczekać.

Na razie jednak brak jakichkolwiek konkretów, które mogłyby odnosić się do pojawiających się od czasu do czasu plotek i pogłosek. Na to najwidoczniej trzeba będzie sobie trochę poczekać. Grunt, że wiemy, iż Resident Evil 9 powstaje i prędzej lub później zadebiutuje.

Źródło: YouTube: GamersPrey

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.