Resident Evil 9 miało zaliczyć wewnętrzne opóźnienie. Wcześniej może jednak zadebiutować inna gra z serii

Resident Evil 9 Apocalxpse

Według ostatnich doniesień Resident Evil 9 może być grą z otwartym światem. Wygląda jednak na to, że gracze, którzy czekają na premierę nowej odsłony popularnej serii Capcomu, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Według jednego z branżowych insiderów wspomniana produkcja miała zostać wewnętrzniee opóźniona.

Resident Evil 9 może zadebiutować nieco później, niż planowano

Nowymi informacjami dotyczącymi Resident Evil 9 podzielił się „Dusk Golem”, którego raczej nie trzeba przedstawiać fanom Resident Evil. Insider w przeszłości publikował już bowiem wiele sprawdzonych informacji zarówno na temat wspomnianej serii, jak i innych gier Capcomu. W jednej z ostatnich wiadomości opublikowanych na Discordzie informator poruszył natomiast kwestie zapowiedzi i premiery nowej odsłony popularnego cyklu horrorów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

„Dusk Golem” informuje, że nie jest obecnie w stanie określić, kiedy Capcom zaprezentuje Resident Evil 9. Insider nie wyklucza, że gra zostanie pokazana tego lata, ale istnieje również szansa, że fani będą musieli poczekać nieco dłużej. Informator dodaje, że „kilka lat temu” celem japońskiej firmy była zapowiedź w 2024 roku i „dążenie” do premiery w 2025 roku.

Wygląda jednak na to, że plany Capcomu uległy zmianie. „Dusk Golem” informuje bowiem, że od kilku miesięcy krążą pogłoski o „wewnętrznym opóźnieniu” Resident Evil 9 z „tego czy innego powodu”. To jednak nie koniec wartych uwagi informacji, którymi podzielił się wspomniany insider.

„Dusk Golem” poinformował bowiem, że jeszcze przed premierą Resident Evil 9 firma Capcom może zdecydować się na zapowiedź i wydanie innej gry z serii Resident Evil. Na sam koniec wiadomości insider dodał, że jest to „całkiem zabawna” produkcja, która może „zaskoczyć wiele osób”. Na więcej szczegółów trzeba jednak będzie nieco poczekać.

Na koniec warto dodać, że Resident Evil 9 wciąż nie doczekało się oficjalnej zapowiedzi. Od kilku miesięcy krążą jedynie różnego rodzaju plotki na temat wspomnianej produkcji. Fanom serii nie pozostaje więc na ten moment nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że Capcom niedługo zdecyduje się zaprezentować nową odsłonę swojej serii.

Źródło: GamingBolt

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.