Resident Evil Code Veronica oraz RE:0 doczekają się odświeżeń?! Capcom najwidoczniej zmienił swoje plany

Resident Evil Code Veronica Capcom

Na kolejne gry z serii Resident Evil czeka naprawdę wielu graczy i widać to po zainteresowaniu, jaki generują kolejne wydawane części tego cyklu wraz z odświeżeniami. Dobrym tego przykładem może być chociażby ostatnie odświeżenie czterej części z 2005 roku, która nominowana była nawet do nagród TGA 2023. Okazuje się, że na fali popularności przygód Leona Kennedy’ego Capcom mógł nieco zrewidować swoje plany względem kolejnych gier.

Capcom najwidoczniej chce postawić na odświeżanie klasyków zamiast na Resident Evil 9

Wedle informacji, które uzyskał znany i względnie szanowany insider o pseudonimie Dusk Golem Capcom najwidoczniej zmienił swoje plany związane z kolejnymi grami spod szyldu Resident Evil. Informator twierdzi, że zapowiedzi Resident Evil 9 nie doczekamy się tego lata, przepraszając jednocześnie za wcześniejsze przekazywanie takich wieści do opinii publicznej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Golem twierdzi, że premiera dziewiątej części została przesunięta na późny 2025 lub nawet 2026 roku. Zdementował on także wszystkie poprzednie wieści dotyczące ewentualnych prac nad odświeżeniami RE1 oraz RE5.

Chrzanić to, decyduję się być tym, który przebije bańkę w szerszym kontekście tego, co dzieje się z Resident Evil. Po pierwsze, skreśliłbym oczekiwania związane z zapowiedzią RE9 w okresie letnim. Początkowe pomruki, które usłyszałem, teraz uważam za słuszne, oraz zapowiedź RE9 jest bardziej odległa niż nadchodzące lato. Przepraszam za to ciągłe powtarzanie, to moja wina.

Plotki o remake’u RE:1 to bzdury, o ile wiem, RE:1 nie znajduje się obecnie w żadnej fazie rozwoju. RE:5 również nie jest obecnie aktywnie rozwijany. Zabawnie było to widzieć.

Dusk Golem

Tym, nad czym teraz Capcom chce się w pełni pochylić, są odświeżenia Resident Evil 0 oraz Resident Evil Code Veronica. Oba remaki mają być w fazie produkcyjnej i prędzej lub później oficjalne wieści w tej sprawie ujrzą światło dzienne za sprawą oficjalnych komunikatów japońskiego wydawcy.

Całkiem intrygujące jest stwierdzenie, iż wieści o ramakach wspomnianych wyżej gier wspominał wcześniej już inny insider, jednak opinia publiczna nie podchwyciła tych wieści dalej. Najwidoczniej trafiła wówczas na niepodatny grunt albo przekazana została przez informatora, który nie cieszy się taką estymą.

Ostatecznie jednak trzeba pamiętać, że poruszamy się tutaj tylko w sferze plotek, domysłów i niepotwierdzonych wieści. Co prawda Capcom jeszcze w lipcu 2023 roku zakładał dalszą ekspansję marki, jednak wówczas z szeregu wymijających stwierdzeń nie dało się wyczytać niczego konkretnego. Pewne jest to, że coś się dzieje, ale na efekty trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Twitter/X: Dusk Golem

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.