Respawn otwiera trzeci oddział do pracy nad Apex Legends. Gra ma istnieć przez co najmniej 10-15 lat

Apex Legends

Respawn Entertainment ma ambitne plany dotyczące rozwoju Apex Legends. Firma właśnie otworzyła trzeci oddział pracujący nad grą i planuje, żeby ta istniała na rynku od 10 do 15 lat lub dłużej. Cel ten brzmi bardzo ambitnie, ale z drugiej strony w przeszłości udało się go zrealizować już innym produkcjom online.

Nowy oddział Respawn Entertainment zajmie się rozwojem Apex Legends

Apex Legends – Wydarzenie kolekcjonerskie „Straż imperialna”

Nowy oddział Respawn Entertainment został otworzony w amerykańskim mieście Madison. Za jego sterami stanął weteran branży Ryany Burnett – w przeszłości dyrektor ds. produkcji silnika graficznego w Epic Games, który spędził również 14 lat u dewelopera gier z serii Call of Duty, Raven Software.

Nowy oddział studia zdaniem Burnetta będzie współpracować ze starszymi siedzibami firmy zlokalizowanymi w Los Angeles i Vancouver. Kooperacja ta ma na celu dostarczanie nowych sezonów Apex Legends co 90 dni.

Co więcej, dyrektor odpowiedzialny za Apex Legends – Steven Ferreira – zdradził, że Respawn wierzy w tę grę jako franczyzę, która będzie istnieć przez 10 czy 15 lat lub nawet dłużej. Taki cel udało się osiągnąć już kilku innym produkcjom online. Wystarczy w tym miejscu wspomnieć o takich tytułach jak World of Warcraft, Eve Online czy League of Legends. Wydaje się więc, że deweloperzy mierzą w zajęcie miejsca w czołówce tego sektora branży.

Zobacz też: Kontrolery do symulatora lotu – najlepsze modele

Apex Legends zostało wydane 4 lutego 2019 roku. Gra należy do gatunku battle royale, więc naturalnie pozycjonuje się na konkurenta przede wszystkim niezwykle popularnego Fortnite.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.