Returnal wreszcie zadebiutował na PC. Gra zgarnia dobre oceny, choć popularnością nie grzeszy

Returnal

Po szeregu plotek na temat debiutu Returnal na PC dopiero pod koniec 2022 roku, podczas gali The Game Awards dostaliśmy pierwszą konkretną zapowiedź tej produkcji. Niemal od razu po tym ujawnione zostały wymagania sprzętowe tej produkcji, które okazały się naprawdę wysokie. Następnie przez dłuższy czas o tytule tym zrobiło się bardzo cicho, aż do jego wczorajszej premiery.

REKLAMA

Returnal na PC został doceniony przez recenzentów, ale na razie jest niezauważany przez graczy

Returnal Selene
Retrunal, Selene

Według serwisu Steam DB Returnal w dniu premiery przyciągnął do siebie w najlepszym momencie 5700 graczy z całego świata. Na moment pisania tego newsa w produkcję Housemarque zagrywa się niewiele ponad 2600 osób. Na chwilę obecną wynik ten jest trzecim najgorszym spośród wszystkich gier, które Sony postanowiło wydać także na pecetach. Gorzej wypadły jedynie Sackboy Wielka Przygoda oraz Predator Hunting Grounds.

Mimo niskiej popularności Returnal zostało docenione przede wszystkim przez recenzentów, którzy podkreślają, że jest to nadal bardzo grywalny tytuł, który na PC potrafi zachwycić podkręconą oprawą wizualną. Na uwagę zasługuje dobra optymalizacja oraz poprawne (choć niepozbawione wad) działanie gry na Steam Decku. Nie bez znaczenia jest także pełna obsługa pada DualSense na komputerach osobistych, dzięki czemu produkcja ta dodatkowo zyskuje na jakości.

Przykładowe oceny Returnal

  • GameSpew – 100/100
  • TouchArcade – 100/100
  • God is a Geek – 95/100
  • Metro GameCentral – 90/100
  • GameStar -86/100
  • Vgames – 85/100
  • Vandal – 82/100
  • PC Gamer – 74/100
  • Dexerto – 60/100

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł — najlepsze modele

Wychodzi więc na to, że Returnal na PC to kolejny dobry port konsolowej gry od Sony, jednak przez brak konkretnej kampanii reklamowej premiera tej gry przechodzi niemal bez echa. Jest to bardzo dziwna sytuacja, zwłaszcza w obliczu zapewnień japońskiej korporacji, która jakiś czas temu szumnie zapowiadała, że poza konsolami PlayStation chce zaznaczyć swoją pozycję także na komputerach osobistych.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!