Twórca Returnala żegna się z Housemarque. Studio przygotowuje się do nowego projektu

Returnal

Housemarque to fińskie studio, które odpowiada między innymi za Returnal. Reżyserem gry był Harry Krueger, który ze studiem związany był przez ostatnie 14 lat. Teraz jednak, jak głosi komunikat na oficjalnej stronie, deweloper pożegnał się z firmą.

Reżyser Returnal odchodzi z Housemarque po 14 latach pracy

Na oficjalnej stronie Housemarque pojawił się wpis dotyczący odejścia z firmy jednego z pracowników. Mowa o Harrym Kruegerze, który ze studiem związany był przez 14 lat. Reżyser Returnala wspomina, że decyzja nie należała do najłatwiejszych.

Odejście z Housemarque było bardzo trudną decyzją, ale opuszczam firmę z głęboką wdzięcznością za przeszłość i pełnym optymizmem na przyszłość. Wiem, że najwspanialszy rozdział Housemarque nie został jeszcze napisany.Harry Krueger

Jak podkreśla Krueger, pozostawia Housemarque „z nowym, ekscytującym projektem w przygotowaniu”. Ponadto wspomina o fantastycznym zespole, a także ciągłym wsparciu Sony i PlayStation Studios. Jeśli zaś chodzi o nowy projekt, wiemy jedynie tyle, że nie będzie to kontynuacja Returnala.

Zobacz też: Gry postapokaliptyczne

Doświadczony twórca rozpoczynał karierę w Housemarque od gry Dead Nation z 2010 roku. Następnie pracował przy prawie każdym następnym projekcie studia, a wśród nich można wymienić Alienation, Nex Machina, Outland, Resogun, Matterfall czy Returnal.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.