Byli dyrektorzy Riotu, EA i Microsoftu łączą siły. Stworzą grę z otwartym światem następnej generacji

Believer

Pod przewodnictwem byłych pracowników Riot Games powstało nowe studio, które chce stworzyć grę z otwartym światem następnej generacji. W grupie kierowniczej przedsiębiorstwa znaleźli się też byli pracownicy EA czy Microsoft. Na działalność firmy zebrano 55 milionów dolarów.

REKLAMA

The Believer Company planuje wydać grę z otwartym światem następnej generacji

League of Legends – film sezonu 2022

The Believer Company – bo tak właśnie nazywa się nowe studio – powstało pod przewodnictwem byłych dyrektorów Riot Games. W skład ekipy zarządzającej firmą wejdą też osoby, które zajmowały poprzednio wysokie stanowiska w takich tuzach branży technologicznej jak Microsoft, EA czy Twitter.

Obecnie studio rozwija grę z otwartym światem następnej generacji, w której wybory gracza mają mieć ogromne znaczenie. Produkcja nie będzie licencjonowana, więc możemy oczekiwać powstania nowego, interesującego IP.

Zobacz też: Gry podobne do Wiedźmina

Co warte wspomnienia, The Believer Company zebrało na swoją działalność 55 milionów dolarów. Wśród inwestorów znalazło się samo Riot Games.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!