Rise of the Ronin mogłoby nie powstać, gdyby nie Ghost of Tsushima. Reżyser gry mówi o inspiracjach

Rise of the Ronin Ghost of Tsushima

Kilka dni temu gracze mieli okazję zobaczyć premierowy zwiastun Rise of the Ronin. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami najnowsza gra twórców serii NiOh zadebiutuje na rynku już w tym tygodniu. Tymczasem okazuje się, że na nadchodzącą produkcję studia Team Ninja duży wpływ miał sukces Ghost of Tsushima.

Twórcy Rise of the Ronin czerpali inspiracje z Ghost of Tsushima – zdradza reżyser gry

Rise of the Ronin – gameplay trailer

Fumihiko Yasuda – reżyser Rise of the Ronin – przyznał w rozmowie z serwisem Automaton, że Ghost of Tsushima było jedną z inspiracji dla deweloperów ze studia Team Ninja. Deweloper dodał również, że wspomniana produkcja studia Sucker Punch przypadła do gustu również jemu samemu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Czułem się zainspirowany faktem, że gra osadzona w Japonii została tak dokładnie zbadana przez twórców, a także otrzymała duże pochwały za takie aspekty, jak system walki. Jednocześnie zastanawiałem się, dlaczego nie mogliśmy wtedy wydać gry takiej jak Ghost of Tsushima.

– mówi Yasuda.

Deweloper zdradził także, że „Ghost of Tsushima było dobrą zachętą do stworzenia Rise of the Ronin”. Niewykluczone więc na, że gdyby produkcja studia Sucker Punch okazała się klapą, to Team Ninja nie zdecydowałoby się na stworzenie swojej pierwszej gry z otwartym światem osadzonej w Japonii.

Na koniec warto przypomnieć, że Rise of the Ronin zadebiutuje już 22 marca 2024 roku, czyli w najbliższy piątek. Nadchodząca produkcja studia Team Ninja dostępna będzie wyłącznie na konsolach PlayStation 5. Czekacie na wspomniany tytuł? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GamingBolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.