Rise of the Ronin na fabularnym zwiastunie. Trailer przedstawia walczące o władzę frakcje

Rise of the Ronin Kogoro Katsura

Na Rise of the Ronin spadła fala krytyki. Część graczy twierdzi, że pod względem oprawy wizualnej nadchodząca produkcja studia Team Ninja prezentuje się niczym tytuł z PlayStation 3. Deweloperzy nie zwracają jednak uwagi na złośliwe komentarze i kontynuują kampanię promocyjną swojej kolejnej gry. W sieci pojawił się bowiem fabularny zwiastun nowego action-RPG od twórców serii NiOh.

Team Ninja prezentuje najważniejsze frakcje polityczne w Rise of the Ronin

Rise of the Ronin – zwiastun fabularny

Team Ninja postanowiło przybliżyć najważniejsze frakcje polityczne epoki Bakumatsu, które „w tych burzliwych czasach walczą o władzę”. Już jakiś czas temu zapowiadano, że przebieg opowieści będzie zależeć od podejmowanych przez użytkowników decyzji. Gracze sami wybiorą bowiem swoich sojuszników.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jedną z głównych frakcji w Rise of the Ronin będą Obei – zachodnie siły, których celem jest otwarcie Japonii na handel zagraniczny i zakończenie wieloletniego izolacjonizmu wspomnianego kraju. Kolejne stronnictwo to Sabaku, czyli zwolennicy szogunatu, którzy bronią się przed „zewnętrznymi naciskami i wewnętrznymi zagrożeniami w celu zachowania istniejącego porządku politycznego”.

Trzecia – i zarazem ostatnia – frakcja nazywa się Tobaku. Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie PlayStation są to przeciwnicy szogunatu, którzy pragną przywrócenia w Japonii cesarstwa. Oprócz przedstawienia kluczowych dla każdego stronnictwa postaci, w powyższym zwiastunie znalazło się również miejsce na kilka fragmentów rozgrywki. Zainteresowani mogą więc po raz kolejny sprawdzić, jak nadchodząca gra Team Ninja prezentuje się w akcji.

Rise of the Ronin już 22 marca 2024 roku zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 5. Zamierzacie zagrać w najnowszą produkcję twórców serii NiOh? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Gematsu

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.