Robert Makłowicz w Gothic Remake wcale nie taki nierealny! Petycja została wysłana do wydawcy gry

Gothic Remake Robert Makłowicz

Dokładnie tydzień temu informowaliśmy, że grupa polskich graczy wystosowała petycję, której celem jest sprawienie, aby Robert Makłowicz stał się częścią obsady dubbingowej Gothic Remake. Po publikacji tego newsa popularność petycji znacząco wzrosła, o czym świadczyć może prawie 6 tysięcy podpisów, co jak na tego rodzaju inicjatywę jest naprawdę dobrym wynikiem. Nowe doniesienia dają nadzieję, na to, że występ znanego krytyka kulinarnego w grze nie jest wcale taki nierealny.

Szansę na angaż Roberta Makłowicza w Gothic Remake mogą być większe, niż się wydaje

Robert Makłowicz snaf
Robert Makłowicz i Snaf

Redakcja portalu CD-Action postanowiła dotrzeć do przedstawicieli Roberta Makłowicza, ale także do samego wydawcy gry, a więc THQ Nordic. Dzięki ich staraniom dowiedzieliśmy się, czy petycja faktycznie wcześniej trafiła do obu stron, a jeśli tak, to jaka była reakcja na oddolną inicjatywę graczy.

Sekretarz Roberta Makłowicza — Wojciech Lewandowski — przekazał, że na razie znany polski kucharz i krytyk kulinarny obecnie przebywa na urlopie i odpoczywa po pracy nad swoim kanałem. Niczego jednak nie można wykluczyć, a wszystko zależne będzie od harmonogramu Roberta Makłowicza oraz charakteru samej gry.

Jeśli po wakacjach pojawiałby się taka propozycja — Robert z całą pewnością rozważyłby ją równie poważnie, jak każdą inną propozycję dubbingową, która do niego trafiła. W zależności od harmonogramu (ostatnio coraz trudniej o wolne terminy) oraz — przede wszystkim — charakteru granej postaci/ tematyki gry (z którymi najpierw by się musiał zapoznać) podjąłby decyzję.

Wojciech Lewandowski

A co z THQ Nordic? Okazuje się, że polski dystrybutor gry, firma Palion przekazała ów petycję graczy do samego THQ Nordic. Miała ona zostać wysłana „wraz ze stosownym komentarzem” do światowego wydawcy gry, co może oznaczać, że rodzima firma zarysowała pewien kontekst popularności Roberta Makłowicza w naszym kraju oraz jego potencjalne powiązania z postacią Snafa.

Jak Robert Makłowicz mógłby brzmieć w przypadku angażu w Gothic Remake? Projekt jednego z fanów zdumiewa

Model AI Makłowicza dubbingujący Snafa z Gothic

Po publikacji pierwszego newsa dotyczącego potencjalnego występu znanego polskiego krytyka kulinarnego w Gothic Remake, cześć fanów postanowiła sprawdzić, jak mogłoby to wyglądać. Efektem tego jest materiał, który przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji podkłada głos Roberta Makłowicza pod kwestie wypowiadane przez Snafa (oryginalnie grał go Łukasz Nowicki).

Oczywiście jest to jedynie pewna próbka oraz pogląd na to, jak mógłby brzmieć angaż krytyka kulinarnego w Gothic Remake. Część osób podkreśla, że rzeczywiście nada to grze dodatkowe klimatu, inni zaś wskazują, iż całkowicie zaburzy to immersję oraz narazi grę na niepotrzebną śmieszność.

Przeczytaj też: Ranking procesorów

Jak więc widać, sprawa występu Roberta Makłowicza w Gothic Remake nadal pozostaje otwarta, choć sama inicjatywa wyszła już poza krąg fanów i dotarła do obu zainteresowanych stron. Teraz wszystko zależne będzie od woli wydawcy oraz samego krytyka, który przed potencjalnym występem chciałby najpierw zapoznać się z samą grą oraz postacią, którą przyjdzie mu zagrać.

Kup Gothic Remake

Na koniec dajcie znać, czy podoba się Wam pomysł angażu Roberta Makłowicza w Gothic Remake? A może jest to jednak nietrafiona inicjatywa, która rzeczywiście mogłaby zaburzyć doświadczenia płynące z gry? Czekamy na Wasze komentarze.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.