RoboCop: Rogue City – porównanie wersji PC i PS5. Konsola Sony nie ma się czego wstydzić

RoboCop Rogue City

RoboCop: Rogue City to najnowsza gra polskiego studia Teyon, przenosząca nas do retro-futurystycznego miasta Detroit. Tytuł pozwala wcielić się w postać tytułowego sierżanta Alexa Murphy’ego, który po odniesieniu śmiertelnych ran został przywrócony do życia jako cyborg. Pod względem oprawy graficznej edycja na PlayStation 5 nie odstaje znacząco od wersji dostępnej na komputery osobiste.

RoboCop: Rogue City – jakość oprawy graficznej na PC i PlayStation 5

RoboCop: Rogue City – porównanie graficzne PS5 vs PC

RoboCop: Rogue City bazuje na silniku Unreal Engine 5 oraz systemie Lumen (odpowiedzialnym za wysokiej jakości oświetlenie i odbicia). Co więcej, gracze PC mogą wykorzystać liczne rozwiązania NVIDII: technikę skalowania obrazu DLSS 3, opcję wygładzania krawędzi DLAA oraz funkcję Reflex, która zmniejsza opóźnienia generowane przez komputer.

Zaprezentowany materiał został zarejestrowany na PlayStation 5 w trybie wydajności. W przypadku wersji PC autor nagrania włączył DLSS w trybie jakości oraz odbicia systemu Lumen. Jak możemy zauważyć, konsola Sony nie odstaje znacząco pod względem oprawy graficznej.

Głównym problemem PlayStation 5 jest niższa rozdzielczość renderowania obrazu, co negatywnie odbija się na detalach, takich jak zmarszczki na twarzach postaci. Bez trudu dostrzeżemy również postrzępione krawędzie budynków i innych obiektów stałych.

Przeczytaj także: Najlepsze tanie gry na Steam

Premiera RoboCop: Rogue City odbędzie się 2 listopada 2023 roku. Gra trafi na PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Osoby, które zamówiły tytuł przed premierą, mogą rozpocząć rozgrywkę dwa dni wcześniej, 31 października.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.