Z Rocket League zniknie funkcja uwielbiana przez fanów. Rozczarowani gracze sprzeciwiają się decyzji

rocket league

Rocket League to jedna z popularniejszych gier sieciowych. Produkcja łączy w sobie elementy piłki nożnej z wyścigami samochodowymi i cieszy się uznaniem graczy na całym świecie. Jak się okazuje, ostatnia decyzja o usunięciu jednej z najbardziej lubianych funkcji w grze wywołała niemałe poruszenie wśród fanów.

Funkcja handlu przedmiotami między graczami zniknie z Rocket League w grudniu

Na oficjalnej stronie internetowej studia Psyonix pojawił się komunikat dotyczący planowanych dla Rocket League zmian. Jak podają twórcy, funkcja handlu między graczami zostanie usunięta z produkcji 5 grudnia 2023 roku. Psyonix postanowiło jednak wyjaśnić taką decyzję.

Wprowadzamy tę zmianę, aby dostosować się do ogólnego podejścia firmy Epic Games w kwestii przedmiotów kosmetycznych i zasad sklepu z przedmiotami, w którym itemów nie można wymieniać, przenosić ani sprzedawać. Otwiera to możliwość pojawienia się w przyszłości niektórych pojazdów z Rocket League w innych grach Epic Games.

Psyonix

Reakcja graczy w związku z taką decyzją nie powinna zaskakiwać. Fani Rocket League na Reddicie nie przebierają w słowach i wyrażają swoje niezadowolenie dotyczące wycofania funkcji handlu między graczami. Internauci podkreślają, że pomysł jest zdecydowanie „nietrafiony” i „żenujący”, a decyzja doprowadzi do „zniszczenia gry”.

Wiele osób zaznacza także, że handel wymienny w grze stanowił dla nich jedną z najciekawszych i najbardziej ulubionych funkcji. Użytkownicy Reddita spekulują również, że decyzja twórców nie jest w rzeczywistości pokierowana wymogiem dostosowania się do polityki Epic Games, a zwykłą chęcią zarobku.

Zobacz też: Gry podobne do The Forest

Warto dodać, że po zapowiedzi Psyonix w sieci pojawiła się petycja, którą stworzyli rozczarowani gracze. Osoby, które sprzeciwiają się usunięciu wspomnianej funkcji z Rocket League, mogą oddać głos i w ten sposób wyrazić swoje stanowisko w tej sprawie. Czy jednak twórcy postanowią wycofać się ze swojej decyzji? Tego być może dowiemy się w najbliższym czasie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.