Sackboy Wielka Przygoda nie porwał graczy na PC. Gra odnotowała fatalny start

Sackboy Wielka Przygoda

Pecetowa wersja Sackboy Wielka Przygoda zadebiutowała pod koniec zeszłego miesiąca, a dokładnie 27 października. Jest to kolejna produkcja Sony, która zawitała na komputery osobiste. Według statystyk gra ta nie przyciągnęła przed monitory zbyt wielkiej publiki, a jej wyniki mogą pozostawiać wiele do życzenia.

Sackboy Wielka Przygoda najmniej popularną produkcją Sony, która trafiła na PC

Sackboy Wielka Przygoda statystyki Steam DB
Sackboy Wielka Przygoda — statystyki w serwisie Steam DB

Według danych z portalu SteamDB w najlepszym momencie od premiery w Sackboy Wielka Przygoda na platformie Valve grało łącznie 610 osób. Na moment pisania tego newsa w produkcji tej na platformie Steam bawi się zaledwie 130 osób. Liczby te są wielokrotnie mniejsze od każdej innej gry, jaką Sony zdecydowało się wypuścić na komputery osobiste. Dla porównania w Uncharted Kolekcja Dziedzictwo Złodziei, które również odnotowało słabszy start na PC gra w chwili pisania tego tekstu 1626 graczy.

Przeczytaj też: Najlepsze gry samochodowe

Bardzo szybko pojawiły się głosy mówiące, że winne takiemu obrotowi spraw jest samo Sony, które w żaden sposób nie przykładało się do promowania premiery swojej produkcji. Jest w tym wiele prawdy, bo wystarczy przypomnieć sobie, jak mocno promowane były premiery pecetowych portów takich gier jak God of War czy Spider-Man Remastered i jaki sukces osiągnęły.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z