Kierownica w samochodzie to przeżytek! Sony pokazało auto sterowane… padem DualSense z PS5

Samochód afeela dualsense

Trwają właśnie targi CES, na których to najwięksi technologiczni giganci prezentują swoje nowości. Nie inaczej jest w przypadku Sony, które wprawdzie zostało skrytykowane przez graczy za swoją konferencję, ale pokazało za to ciekawy patent. Internet błyskawicznie obiegł film, w którym firma prezentuje… nietypowy sposób prowadzenia samochodu.

Samochód Elektryczny Sony oraz Hondy sprawi, że posiadacze PS5 poczują się jak w domu

Afeela, czyli wspólne dzieło motoryzacyjne firm Sony i Honda zostało zaprezentowane na targach CES. Pokaz ten zawierał jeden element, który utkwił w pamięci szczególnie graczom. Podczas prezentacji, Izumi Kawanishi, czyli prezes spółki Sony Honda Mobility sterował wspomnianym samochodem za pomocą… pada DualSense!

Zobacz też: Kierownica do PlayStation 5

Pierwsze co przychodzi na myśl, widząc taki sposób prowadzenia pojazdu to film „Faceci w czerni 2”, gdzie pad do PlayStation również występował w roli kierownicy. Tegoroczna konferencja Sony na CES potwierdziła zatem, że to, co niedawno wydawało się fikcją naukową, dziś staje się rzeczywistością.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Fragment filmu „Faceci w czerni 2”

Na koniec warto zaznaczyć, że zaprezentowana technologia jest prototypowa i nie wiadomo czy i w jakiej formie znajdzie się w finalnym produkcie. Oprócz sterowania padem samochód Afeela ma posiadać także wsparcie usługi Remote Play, dzięki której zagramy we wszystkie tytuły, które mamy na PS5. Nawet samo wnętrze pojazdu kojarzy się niektórym z designem najnowszej konsoli Sony.

Źródło: Kotaku

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.