Alone in the Dark na pierwszych screenach – jest mrocznie, jest klimatycznie!

Alone in the Dark

Okazuje się, że informacje o rzekomej premierze Alone in the Dark były jak najbardziej prawdziwe. Już dzisiaj swoją prezentację będzie mieć THQ Nordic, a do sieci trafiło kilka screenów pochodzących z rzeczonej gry – w tym również i okładka wersji na PlayStation 5.

Screeny z Alone in the Dark – premiera już niedługo

Dzisiejszego wieczora będzie mieć miejsce zapowiadana konferencja THQ Nordic Digital Showcase, po której wszyscy spodziewają się przede wszystkim jednego – prezentacji najnowszej odsłony Alone in the Dark. Gra została już nawet udostępniona do sprzedaży we francuskim sklepie Smartoys, gdzie wraz z okładką możemy ujrzeć kilka screenów z gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dzięki opisowi gry ze strony sklepu dowiadujemy się, że tytuł ponownie zabierze nas do szpitala psychiatrycznego Derceto Manor. To tam przyjdzie zbadać nam mroczną tajemnicę zaginięcia ciotki jednej z dwóch grywalnych postaci – Emily Hartwood. Poza nią, do ciemności wkroczy również Edward Carnby. Za produkcję odpowiedzialny jest m.in. Mikael Hedberg, który wcześniej tworzył takie tytuły, jak Amnesia czy SOMA. Alone in the Dark ma powrócić do korzeni i stanowić prawdziwy horror psychologiczny.

Zobacz też: Jakie słuchawki do PS5 kupić?

Gra powinna ukazać się na konsolach najnowszej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series S|X, jak również na PC — debiut wersji na PS4 i Xbox One stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Data premiery Alone in the Dark nie została jednak oficjalnie ogłoszona – tej informacji można spodziewać się po dzisiejszej prezentacji THQ Nordic.

O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.