Sequel Immortals Fenyx Rising miał być niczym hit od From Software. Nowe szczegóły o anulowanej grze Ubisoftu

Immortals Fenyx Rising

Pod koniec lipca informowaliśmy, że Ubisoft anulował prace nad projektem o nazwie roboczej Oxygen, który tak naprawdę miał być sequelem Immortals Fenyx Rising. Krótko po tym francuski wydawca tłumaczył, że postanowił „przekierować zespoły i zasoby” ze studia w Quebec do innych, niezapowiedzianych projektów, a technologie opracowane na potrzeby anulowanej gry pomogą w innych produkcjach. Teraz zaś dowiedzieliśmy się nieco więcej szczegółów na temat niewydanej gry i okazuje się, że deweloperzy mieli bardzo ambitne plany, które mogłyby znacząco odbiegać od tego, z czego znane są gry Ubisoftu.

Sequel Immortals Fenyx Rising miał być inspirowany polinezyjską mitologią i czerpać garściami z hitu od From Software

Immortals-fenyx-rising-steam
Immortals Fenyx Rising

Portal Axios, powołując się na swoje źródła, przekazuje, że sequel Immortals Fenyx Rising miał być nieco inną produkcją niż pierwsza odsłona. Akcja gry miała toczyć się na polinezyjskich wyspach i to właśnie mitologia tego regionu świata miała być podstawą fabularną dla całej przygody.

Informatorzy przekazali także, że druga odsłona tego cyklu cechowałaby się licznym tajemnicami oraz nieoczywistym systemem otrzymywania zadań, który nie opierałby się na tradycyjnej liście, co w zasadzie miało przypominać Elden Ring od From Software. Drugim źródłem inspiracji dla deweloperów miała być The Legend of Zelda The Wind Waker z 2002 roku.

Nawet od względem graficznym sequel Immortals Fenyx Rising miał się różnić od pierwszej części. Tym razem twórcy chcieli postawić na bardziej realistyczną grafikę, a przedstawiona w grze historia miałaby być bardziej „plastyczna” i podatna na wybory dokonane przez graczy. Ubisoft ponoć rozważał nawet, czy projekt ten nie powinien być przemianowany na zupełnie nowe IP, które nie byłoby połączone z istniejącą już pozycją.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup Immortals Fenyx Rising

Deweloperom z Ubisoft Quebec przyświecać miała także myśl, aby stworzyć coś, co „znacznie różniłoby się od reszty portfolio” francuskiego wydawcy. Na razie jednak niewiele wskazuje na to, aby wszystkie te plany miały się kiedykolwiek ziścić; projekt został anulowany, głównie ze względu na słabą sprzedaż. Możliwe, że w przyszłości przedsiębiorstwo zdecyduje się wrócić do tego pomysłu, ale w tej kwestii wszystko zależne będzie zapewne wyłącznie od czynników czysto finansowych.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.